Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim

Deklaracja dostępności

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim zobowiązuje  się zapewnić dostępność stron internetowych  zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisów internetowych :

https://dpsostrowlubelski.pl/

https://dpsostrowlubelski.pl/bip/

Data publikacji stron internetowych: 05.07.2024 r.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • część plików nie jest dostępnych cyfrowo;
  • zamieszczone na stronie aktualności w formie plików  pdf mogą nie być dostępne cyfrowo w całości, gdyż były skanowane.
  • Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie dodano napisów dla osób niesłyszących lub głuchych.

 

Ułatwienia stron

Strony internetowe Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim posiadają ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami :

  • przełączniki zmiany kontrastu ;
  • przełącznik zmiany na tryb nocny ;
  • przełącznik zmiany rozmiaru czcionki;

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Aneta Górna, adres poczty elektronicznej a.gorna@dpsostrowlubelski.pl, nr tel.  81 852-14-21 wew 23. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. W zgłoszeniu podaj: swoje imię i nazwisko, swoje dane kontaktowe ( nr telefonu, e-mail), dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść, opis na czym polega problem.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie,wskazanie o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

  1. Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim posiada jeden budynek. Do budynku prowadzą 2 wejścia. Przed wejściem głównym znajduje się podjazd dla osób   z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz. Do wejścia bocznego (gospodarczego) prowadzą schody.
  2. Do budynku prowadzi wybrukowana powierzchnia bez barier architektonicznych.
  3. Wszystkie piętra budynku  dostępne są dla osób z niepełnosprawnością .
  4. W budynku znajduje się jedna winda. Dojście do windy jest pozbawione progów. Winda przystosowana jest do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Umożliwia dojazd na wszystkie kondygnacje budynku. Winda wyposażona jest w panel z informacją w alfabecie Braille’a. Posiada łączność telefoniczną z dyżurką DPS oraz wyświetlacz pokazujący nr piętra.
  5. Przestrzenie w budynku wolne są  od barier poziomych i pionowych.
  6. W pokojach mieszkalnych znajduje się system przyzywowo-alarmowy.
  7. W DPS nie ma pętli indukcyjnych, natomiast każda osoba niepełnosprawna może skorzystać z przewodnika, którym jest osoba pełniąca dyżur przy wejściu do budynku.
  8. W budynku nie ma oznaczeń kontrastowych lub druków powiększonych dla osób niewidomych i słabo widzących.
  9. Drzwi wejściowe do pomieszczeń posiadają dostosowaną szerokość dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2025 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: