OPIEKA MEDYCZNA I REHABILITACJA

OPIEKA MEDYCZNA I REHABILITACJA

 

 Mieszkańcy Naszego Domu objęci są  stałą opieką medyczną;

·Pielęgniarek

·Lekarza rodzinnego

·Lekarza psychiatry

·Psychologa

·Fizjoterapeuty

·Lekarzy specjalistów  (według indywidualnych potrzeb mieszkańców)

 

Opieka medyczna  

 

W celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług medycznych i  pielęgnacyjnych. Dom zatrudnia pielęgniarki sprawujące całodobową opiekę nad mieszkańcami. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, a także zlecone przez lekarzy zabiegi takie jak iniekcje, pobrania materiału do badań diagnostycznych, opatrunki wykonuje wykwalifikowany personel Domu. W ramach akcji profilaktycznych przeprowadzane są szczepienia przeciw grypie. Placówka zapewnia również pomoc przy korzystaniu z usług lekarzy, zgodnie z uprawnieniami wynikającymi z ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Co najmniej raz w tygodniu odbywają się wizyty lekarza rodzinnego, który konsultuje stan zdrowia mieszkańców. Konsultacje specjalistyczne dokonywane są według indywidualnych potrzeb mieszkańców. Placówka zapewnia transport i opiekę personelu podczas wyjazdów na badania specjalistyczne i leczenie szpitalne. Realizujemy również wnioski na pielucho majtki, sprzęt ortopedyczny i recepty na leki, ponosząc koszty odpłatności za nie do wysokości limitów.

 

Mieszkańcy Domu objęci są stałą opieką psychologiczną. Prowadzona jest terapia głównie 
w wymiarze indywidualnym. Jej podstawowymi celami są: adaptacja do warunków Domu, pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się problemów osobistych oraz problemów dnia codziennego, rozwój osobisty mieszkańców.
 
Psycholog współpracuje z kadrą opiekuńczą oraz terapeutyczną DPS, z lekarzami, dzięki czemu możliwe jest wieloaspektowe i indywidualne spojrzenie na mieszkańca w celu jak najlepszej opieki.
 

 

Rehabilitacja:

 

Rehabilitacja prowadzona przez fizjoterapeutkę zatrudnioną w Naszym Domu.
Każdy mieszkaniec ma zlecony indywidualny tok usprawniania, a oprócz tego wszyscy biorą regularnie udział w zajęciach grupowych i spacerach.
W rehabilitacji wykorzystujemy następujący sprzęt:

 

·rower treningowy

·orbitrec

·atlas

·ugul

·rotorek

·lampę bioptron

·bieżnie rehabilitacyjną

·taśmy Thera-band oraz piłki rehabilitacyjne

·urządzenie do hydroterapii całego ciała oraz kończyn dolnych

·przybory do ćwiczeń manualnych.

·wykonywane są również masaże ręczne oraz plastrowanie kinesiology taping.

·U osób unieruchomionych w łóżku prowadzona jest rehabilitacja czynna i bierna.

 
 

 

 


 

 

 

Dodatkowe informacje