Kronika 2018

Pielgrzymka w Pratulinie

Dnia 9 Maja 2018r. grupa mieszkańców udała się na XIX Pielgrzymkę Środowisk Pomocy Społecznej do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

Na samym początku zostaliśmy serdecznie przywitani przez Księdza Proboszcza oraz poznaliśmy historię Sanktuarium. Następnie odbyła się Procesja z Relikwiami Błogosławionych Męczenników Podlaskich i Msza Święta.

Po Eucharystii odbył się piknik integracyjny, prowadzony przez zespół muzyczny.

Wszyscy zadowoleni, w dobrych humorach wróciliśmy do placówki.

 • Pielgrzymka-1
 • Pielgrzymka-2
 • Pielgrzymka-3
 • Pielgrzymka-4
 • Pielgrzymka-5

 

 

Lato przyszło wiosną

Lato przyszło wiosną- czas na grilla.

Korzystając z pięknej Majowej pogody dnia 2.05.2018 zostało zorganizowane spotkanie integracyjne dla naszych mieszkańców. Przy wspólnym grillowaniu nie obyło się bez śpiewania piosenek oraz zabaw z mieszkańcami. Nasi podopieczni bardzo lubią tak spędzać czas. Zadowoleni w dobrych humorach po mile spędzonym dniu wróciliśmy do Domu.

 

 

Prace na terenie Naszego Domu.

 

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w ramach terapii zajęciowej odbyło się przy Naszym Domu sadzenie kwiatów. Przy słonecznej pogodzie wraz z mieszkańcami sadziliśmy róże, tym samym upiększając wejście do Naszego Domu. Praca na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody wywołała wśród mieszkańców wiele pozytywnych emocji takich jak odprężenie, radość, spokój oraz zainteresowanie a efektem końcowym były piękne kwiaty zdobiące nasz Dom. Mamy nadzieję, że róże na długo będą cieszyć nasze oczy swoim widokiem.

 • sadzenie kawiatów-1
 • sadzenie kawiatów-2
 • sadzenie kawiatów-3
 • sadzenie kawiatów-4
 • sadzenie kawiatów-5
 • sadzenie kawiatów-6

 

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

 

 

 

Powitanie wiosny nad Bobrówką

Dnia 25.04.2018r Mieszkańcy wraz z Opiekunem wybrali się na imprezę integracyjną "Powitanie wiosny nad Bobrówką" zorganizowaną przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji pięknych bocianów przygotowanych przez każdą placówkę.

Po prezentacji bocianów mieszkańcy wzięli udział w różnych rozgrywkach oraz konkurencjach sportowych.

Na koniec odbył się poczęstunek z imprezą pod chmurką.

Nasi podopieczni świetnie się bawili, w bardzo dobrych humorach powróciliśmy do Domu.

Święta Wielkanocne w Domu Pomocy Społecznej

Wielkanoc w Domu Pomocy Społecznej.

 

Okres Świat Zmartwychwstania Pańskiego dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim to czas radości i świętowania. Mieszkańcy czynnie uczestniczyli w przygotowaniach i dbali o miłą atmosferę Świąt. Bardzo chętnie wykonywali stroiki świąteczne, które były miłym dodatkiem na stołach wielkanocnych. Święta Wielkanocne w naszej placówce minęły w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

Dodatkowe informacje