Artykuły

Kronika 2018

Wycieczka mieszkańców do Koronowa

Wycieczka była zorganizowana w celu umożliwienia naszej podopiecznej odwiedzin z najbliższą rodziną. Wyjazd z Ostrowa- we wczesnych godzinach rannych dnia 17.10.2018r. Do Koronowa dotarliśmy ok. godz. 10.30. Tam nasza mieszkanka spotkała się z bratem, następnie odwiedziła mamę w Lipinkach. Razem z podopiecznymi zwiedziliśmy Bory Tucholskie oraz miejscowość Rytel w której rok temu doszło do tragedii- olbrzymi huragan zniszczył hektary lasów. Ucierpiały na tym okoliczne siedliska, a co najtragiczniejsze zginęli ludzie. Odwiedziliśmy również znany w całej Europie akwedukt w Fojutowie ( tu krzyżują się dwupoziomowe dwa cieki wodne- nabywała atrakcja). Podopieczne weszły na drewnianą wieżę widokową. Nasza podopieczna odwiedziła w Koronowie również swoją córkę. Nocleg był zarezerwowany w Hostelu w Bydgoszczy. Tam mieliśmy zapewnioną kolację i śniadanie następnego dnia. Rano po godz. 9.00 ruszyliśmy w dalszą drogę. Zgodnie z planem zwiedziliśmy Park Rozrywki i ZOO w Myślęcinku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad, a potem do domu. Wróciliśmy do Ostrowa po godz. 20.00.

Pożegnanie Lata w Popkowicach

Dnia 12 września odbył się wyjazd na zabawę integracyjną do DPS w Popkowicach.

Zabawa rozpoczęła się o godz. 10.00 uroczystym przywitaniem wszystkich przybyłych gości. Następnie odbyły się występy artystyczne grupy teatralnej "Wrzos" DPS w Popkowicach. Po występach można było podziwiać prace konkursowe o tematyce "Bukiet wspomnień". W konkursie brała udział praca wykonana przez mieszkankę naszego Domu. Po prezentacji prac był obiad dla wszystkich uczestników. Po obiedzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursau, wręczenie nagród i zabawa z niespodziankami. Z pikniku wróciliśmy w znakomitych humorach. 

Piknik integracyjny "Bliżej tradycji" w Teodorówce

Dnia 05.09.2018 r. Odbył się wyjazd na zabawę integracyjną do DPS w Teodorówce.

Piknik rozpoczęła uroczysta Msza Święta po Mszy każdy przybyły DPS wręczył ciasto organizatorom, które wzięło udział w konkursie ciast.

Mieszkańcy z Teodorówki przygotowali również część artystyczną dla wszystkich uczestników pikniku oraz ciepły obiad.

Mieszkańcy świetnie się bawili biorąc udział w zabawie tanecznej, dużą radość sprawiła im fotobudka, dzięki której mogli przywieźć pamiątki w postaci zdjęć. Atrakcją dla przybyłych gości był również dogoterapeuta z psem.

W całym pikniku jak i w konkursie ciast wzięło udział 20 placówek.

Wszystkie placówki zostały obdarowane upominkami i nagrodami.

Z pikniku wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale za to w znakomitych nastrojach.

 

 

Piknik "Pożegnanie lata" w Popkowicach

Dnia 12 wrześnie 2018r. odbył się wyjazd na zabawę integracyjną do DPS w Popkowicach.

Zabawa rozpoczęła się o godź. 10.00 uroczystym przywitaniem wszystkich przybyłych gości. Następnie odbyły się występy artystyczne grupy teatralnej"Wrzos" DPS w Popkowicach.

Po występach można było podziwiać prace konkursowe o tematyce "Bukiet wspomnień". W konkursie brała udział praca wykonana przez mieszkankę naszego domu P. Stanisławę Wójcik.

Po prezentacji prac był obiad dla wszystkich uczestników. Po obiedzie było rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i zabawa z niespodziankami. Z pikniku wróciliśmy w znakomitych humorach.

Piknik integracyjny "w rytmach disco"- ŚDŚ Jamy

W dniu 06 września 2018r. na terenie Środowiskowego Domu Pomocy Samopomocy w Jamach odbył się piknik integracyjny "W rytmach disco". Brali w nim udział uczestnicy środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej.

Każdy uczestnik pikniku prezentował przygotowaną przez siebie interpretację utwór disco.

Nasi podopieczni zaśpiewali piosenkę z repertuaru zespołu Kordian pt. "Dziewczyna z gór". przy gorących daniach z grilla, słodkim deserze i miłej dla ucha muzyce wszyscy dobrze się bawili. 

 

BIP

bip100

Copyright © Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 2015. All Rights Reserved.