Kronika 2018

Piknik integracyjny "Bliżej tradycji" w Teodorówce

Dnia 05.09.2018 r. Odbył się wyjazd na zabawę integracyjną do DPS w Teodorówce.

Piknik rozpoczęła uroczysta Msza Święta po Mszy każdy przybyły DPS wręczył ciasto organizatorom, które wzięło udział w konkursie ciast.

Mieszkańcy z Teodorówki przygotowali również część artystyczną dla wszystkich uczestników pikniku oraz ciepły obiad.

Mieszkańcy świetnie się bawili biorąc udział w zabawie tanecznej, dużą radość sprawiła im fotobudka, dzięki której mogli przywieźć pamiątki w postaci zdjęć. Atrakcją dla przybyłych gości był również dogoterapeuta z psem.

W całym pikniku jak i w konkursie ciast wzięło udział 20 placówek.

Wszystkie placówki zostały obdarowane upominkami i nagrodami.

Z pikniku wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale za to w znakomitych nastrojach.

 

 

Piknik integracyjny "w rytmach disco"- ŚDŚ Jamy

W dniu 06 września 2018r. na terenie Środowiskowego Domu Pomocy Samopomocy w Jamach odbył się piknik integracyjny "W rytmach disco". Brali w nim udział uczestnicy środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej.

Każdy uczestnik pikniku prezentował przygotowaną przez siebie interpretację utwór disco.

Nasi podopieczni zaśpiewali piosenkę z repertuaru zespołu Kordian pt. "Dziewczyna z gór". przy gorących daniach z grilla, słodkim deserze i miłej dla ucha muzyce wszyscy dobrze się bawili. 

 

25 lecie placówki DPS w Jadwinowie

W dniu 06 września 2018r. zostaliśmy zaproszeni do DPS w Jadwinowie na obchody 25 lecia placówki.

Uroczystość 25 lecia placówki w Jadwinowie rozpoczęła się Mszą Św. w Kaplicy Św. Antoniego.

Po Mszy nastąpiło oficjalne powitanie wszystkich gości a następnie wszyscy zostaliśmy zaproszeni do Altany, gdzie czekał na nas pyszny tort i obiad. Nie obyło się również bez zabaw celem integracji przybyłych gości przy wspólnym grillowaniu.

Podczas tej imprezy mieszkańcy bawili się świetnie, na ich twarzy było widać radość oraz zadowolenie.

do DPS wróciliśmy ok godź 15.00.

Zdjęcia z tej uroczystości zostały umieszczone w zakładce "Galeria"

 

 

Pożegnanie Lata w Majdanie Wielkim.

"Pożegnanie Lata z piosenka rockową"

W dniu 23 sierpnia 2018r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Majdanie Wielkim odbyła się impreza integracyjna "Pożegnanie lata z piosenka rockową"

W imrezie udział brali uczestnicy środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, i domów pomocy społecznej z woj. lubelskiego. Każdy uczestnik pikniku prezentował przygotowaną przez siebie interpretację piosenki rockowej.

Nasi podopieczni zaśpiewali piosenkę z repertuaru zespołu Kombi pt. "Nasze Rendez Vous". Przy gorących daniach z grilla, słodkim deserze i miłej dla ucha muzyce wszyscy zebrani mieli czas na wspólne rozmowy i wymianę doświadczeń. Dalsza część zabawy odbyła się przy muzyce zachęcającej wszystkich uczestników do wspólnego tańca.

 

 

Wycieczka do mini Zoo

Wyjazd mieszkańców DPS do mini Zoo na ranczo "Arka" w Sernikach.

      Korzystając z pięknej, słonecznej pogody w dniu 27 lipca br. zorganizowaliśmy wyjazd dla naszych mieszkańców do mini Zoo na Ranczo "Arka" w Sernikach. W wyjeździe wzięło udział 17 mieszkańców.

Na miejscu przygotowano dla nas szereg atrakcji. Mieszkańcy mogli z bliska poznać wiele ciekawych gatunków zwierząt, niektóre dawały się pogłaskać. Wszyscy chętnie skorzystali z przejażdżki Ciuchcią po terenie mini Zoo. Po wspólnym grillowaniu właściciel zabrał nas na dłuższą przejażdżkę bryczką po okolicy. Podopieczni byli bardzo zainteresowani, zadawali wiele pytań dotyczących zwierząt. Wykazali chęć ponownego przyjazdu w to miejsce z uwzględnieniem możliwości jazdy na konikach.

Do DPS wróciliśmy ok. godź. 13.00

Zdjęcia z wycieczki zostały umieszczone w zakładce galeria.

Dodatkowe informacje