Artykuły

Kronika 2018

Powitanie wiosny nad Bobrówką

Dnia 25.04.2018r Mieszkańcy wraz z Opiekunem wybrali się na imprezę integracyjną "Powitanie wiosny nad Bobrówką" zorganizowaną przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji pięknych bocianów przygotowanych przez każdą placówkę.

Po prezentacji bocianów mieszkańcy wzięli udział w różnych rozgrywkach oraz konkurencjach sportowych.

Na koniec odbył się poczęstunek z imprezą pod chmurką.

Nasi podopieczni świetnie się bawili, w bardzo dobrych humorach powróciliśmy do Domu.

Prace na terenie Naszego Domu.

 

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w ramach terapii zajęciowej odbyło się przy Naszym Domu sadzenie kwiatów. Przy słonecznej pogodzie wraz z mieszkańcami sadziliśmy róże, tym samym upiększając wejście do Naszego Domu. Praca na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody wywołała wśród mieszkańców wiele pozytywnych emocji takich jak odprężenie, radość, spokój oraz zainteresowanie a efektem końcowym były piękne kwiaty zdobiące nasz Dom. Mamy nadzieję, że róże na długo będą cieszyć nasze oczy swoim widokiem.

  • sadzenie kawiatów-1
  • sadzenie kawiatów-2
  • sadzenie kawiatów-3
  • sadzenie kawiatów-4
  • sadzenie kawiatów-5
  • sadzenie kawiatów-6

 

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

 

 

 

Dzień Kobiet 2018r.

Impreza z okazji Dnia Kobiet

       W dniu 09.03.2018 Centrum Kultury i Urząd Miasta i Gminy w Ostrowie Lubelskim zorganizował uroczysty Dzień Kobiet. Impreza rozpoczęła się o godź. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i uczestniczyły w niej nasze mieszkanki.

      Podczas imprezy można było zobaczyć pokazy baristy i spróbować sorbet kawowy oraz inne rodzaje kawy, pokaz taneczno gimnastyczny, występy lokalnych zespołów muzycznych. Odbywały się też konkursy, m.in. "Jaka to melodia". W tym roku symboliczna opłata za losy przeznaczona była na akcję charytatywną.

Imprezie towarzyszyły stoiska promocyjne lokalnych artystów, firm, fryzjerów makijażystów. Zostały rozstawione stoiska również z pracami naszych podopiecznych: obrazkami, malowanymi naczyniami i stroikami świątecznymi.

Każda kobieta tego wieczoru otrzymała kwiatek od Burmistrza oraz kawałek tortu zrobionego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Nasze podopieczne wróciły ok. godź. 19.00 w bardzo dobrych humorach.

Święta Wielkanocne w Domu Pomocy Społecznej

Wielkanoc w Domu Pomocy Społecznej.

 

Okres Świat Zmartwychwstania Pańskiego dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim to czas radości i świętowania. Mieszkańcy czynnie uczestniczyli w przygotowaniach i dbali o miłą atmosferę Świąt. Bardzo chętnie wykonywali stroiki świąteczne, które były miłym dodatkiem na stołach wielkanocnych. Święta Wielkanocne w naszej placówce minęły w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

Wyjazd do kina


W dniu 7 marca 2018r. grupa 23 podopiecznych placówki wzięła udział w wyjeździe do kina do Lublina na film pt. "Cudowny chłopak". Wzruszająca historia o chłopcu, który ze względu na zniekształconą twarz spotyka się z odrzuceniem rówieśników wszystkich bardzo ujęła. Po seansie udaliśmy się na posiłek do MC Donalda- wszystkim podopiecznym sprawiło to ogromną frajdę. 

 

Zdjęcia z wyjazdy zostały umieszczone w galerii.

BIP

bip100

Copyright © Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 2015. All Rights Reserved.