Kronika 2018

Bal karnawałowy 2018

Kartka z kalendarza – 15 styczeń 2018.

 

Dom Pomocy Społecznej dla Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie  w dniu 15 stycznia br. zorganizował  bal karnawałowy, w którym wśród uczestników z wielu placówek, byli również nasi podopieczni.

Krótka część oficjalna, czyli powitanie wszystkich przez dyrektora placówki pana Jacka Jabłczyńskiego szybko dobiegła końca i … rozpoczęły się tańce, przeplatane występami i śpiewem przybyłych artystów. Imprezę uświetnił dwaj DJ - je.

Dla uczestników udział w balu, to nie tylko możliwość wspólnej zabawy, ale także rozmowy, czy nawiązania nowych znajomości. Jest to okazja do zabawa, zapomnienie o troskach i kłopotach dnia codziennego. Spotkanie takie jest dla nich bardzo ważne i z pewnością rozwojowe.

Z naszej strony w balu i prezentacji wzięli udział: Basia Urban, Ania Fertykowska, Karolinka Szelest, Izka Chlebiej i Krystian Pilarek pod opieką p. Marzanny Choduń. Udział bardzo udany tym bardziej, że Basia i Krystian zdobyli korony króla i królowej balu.

Gratulujemy!

Marzanna Choduń

St. terapeuta

DPS Ostrów Lubelski

 

Zdjęcia zostały umieszczone w zakładce galeria.

Koncert Kolęd 2018

„Trzej królowie jadą, złoto, mirrę kładą, Hej kolęda, kolęda!” pod takim mottem 06 stycznia 2018 r. po raz kolejny w Ostrowskim Centrum Kultury odbyły się tradycyjne „Spotkania z kolędą”. Mogliśmy  usłyszeć piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, solistów, naszych podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej, a także Orkiestry Dętej OSP i Chóru Parafialnego.

Grupa wokalna TREMOLO z DPS wystąpiła w składzie: Izabela Chlebiej, Anna Fertykowska, Barbara Urban, Estera Śledź, Michał Grudka i Krystian Pilarek. Zaśpiewali kolędy : „Wśród nocnej ciszy”, „Hej kolęda” i „Lulejże mi, lulej”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu wraz z publicznością wspólnie zaśpiewali pastorałkę „Kolędnicy na mojej ulicy” oraz kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

 

Dodatkowe informacje