Artykuły

Kronika 2018

Impreza samorządowa „Niedziela u Sanguszków”

Impreza samorządowa „Niedziela u Sanguszków”

Powiatowa Biesiada Samorządowa „Niedziela u Sanguszków” już na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych Powiatu Lubartowskiego. Festyn rodzinny jak co roku organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Starostwo Powiatowe odbył się pod patronatem Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły.
W tym roku druga niedziela czerwca była okazją do rodzinnego relaksu i zabawy a wielobarwne dekoracje i kiermasz rękodzieła, stoiska powiatowych jednostek organizacyjnych oraz organizacji współpracujących z samorządem zachęcały uczestników imprezy do pozostania dłużej na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków.
Podopieczni naszej placówki w składzie: Ania Fertykowska, Basia Urban, Iza Chlebiej i Michał Grudka reprezentujący grupę artystyczna „TREMOLO” zaśpiewali 3 piosenki, które spotkały się z życzliwym przyjęciem przez publiczność.
Imprezę uatrakcyjniały koncert Okazjonalnej Męskiej Grupy Wokalnej CHÓR-TOWNIA oraz akordeonowe wariacje Karola Kozaka.


Marzanna Choduń
St. Terapeuta
DPS w Ostrowie Lubelskim

Powitanie Lata

Powitanie lata na terenie ogrodu Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Lublinie.


W dniu 14 czerwca 2018 r. na terenie ogrodu Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Lublinie /ul. Ametystowa/  odbyła się impreza „Powitanie Lata”.
Brali w niej udział uczestnicy środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej oraz mieszkańców mieszkań chronionych
i domów pomocy społecznej z terenu woj. Lublin. Spotkanie rozpoczęło się
o godz. 11.00, powitaniem przybyłych gości przez Dyrekcję Domu, następnie zaprezentowany został program spotkania, którego uczestnikami byli zaproszeni goście, osoby niepełnosprawne z Ośrodków Wsparcia oraz Domów Pomocy Społecznej. Każdy uczestnik konkursu prezentował przygotowany przez siebie utwór wokalny.
Nasi podopieczni zaśpiewali piosenkę z repertuaru zespołu Ich Troje pt. „Razem a jednak osobno”.  Przy gorących daniach z grilla, słodkim deserze,
i miłej dla ucha muzyce wszyscy zebrali mieli czas na wspólne, rozmowy
i wymianę doświadczeń. Dalsza cześć zabawy odbyła się przy muzyce, zachęcającej wszystkich uczestników do wspólnego tańca.

Marzanna Choduń
St. Terapeuta
DPS w Ostrowie Lubelskim

Pielgrzymka w Pratulinie

Dnia 9 Maja 2018r. grupa mieszkańców udała się na XIX Pielgrzymkę Środowisk Pomocy Społecznej do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

Na samym początku zostaliśmy serdecznie przywitani przez Księdza Proboszcza oraz poznaliśmy historię Sanktuarium. Następnie odbyła się Procesja z Relikwiami Błogosławionych Męczenników Podlaskich i Msza Święta.

Po Eucharystii odbył się piknik integracyjny, prowadzony przez zespół muzyczny.

Wszyscy zadowoleni, w dobrych humorach wróciliśmy do placówki.

  • Pielgrzymka-1
  • Pielgrzymka-2
  • Pielgrzymka-3
  • Pielgrzymka-4
  • Pielgrzymka-5

 

 

Biwak rekreacyjno-rehabilitacyjnym w Firleju


Biwak rekreacyjno-rehabilitacyjnym w Firleju

W dniach 04-08.06.2018 r. 29 – osobowa grupa podopiecznych wraz z 4 opiekunami uczestniczyła w wyjeździe rekreacyjno-rehabilitacyjnym do Ośrodka „Wodnik” nad jeziorem Firlej. Wyjazd obejmował cztery  noclegi, od poniedziałku  do piątku, z pełnym wyżywieniem całodziennym na terenie ośrodka.
Dla podopiecznych naszej placówki, pobyt na wyjeździe to świetna forma tzw. rehabilitacji społecznej. W czasie wyjazdu niepełnosprawni uczą się zachowania w nowych miejscach, poznają je, dbają o siebie nawzajem i pomagają sobie. Już sam wyjazd to dla nich wielkie przeżycie.  Podopieczni muszą przez tych pięć dni wykazać się samodzielnością. Muszą się przygotować i częściowo sami o siebie zatroszczyć.
Wyjazd rekreacyjno-rehabilitacyjny  ma jeszcze jeden ważny aspekt. Dla wielu podopiecznych DPS- u to praktycznie jedyna możliwość wyjazdu poza dom. Nie każdy z mieszkańców placówki wyjeżdża na wakacje. Często jest tak, że kwestia braku opiekuna, uniemożliwia wyjazd.
W programie wyjazdu przewidziano m.in. zwiedzanie okolic Firleja, spacery wokół jeziora, zajęcia aktywizujące / ruchowe, muzyczne, taneczne itp./, integracyjne spotkania przy ognisku, plażowanie, kąpiele w jeziorze itp.


Marzanna Choduń
St. Terapeuta
DPS w Ostrowie Lubelskim

Lato przyszło wiosną

Lato przyszło wiosną- czas na grilla.

Korzystając z pięknej Majowej pogody dnia 2.05.2018 zostało zorganizowane spotkanie integracyjne dla naszych mieszkańców. Przy wspólnym grillowaniu nie obyło się bez śpiewania piosenek oraz zabaw z mieszkańcami. Nasi podopieczni bardzo lubią tak spędzać czas. Zadowoleni w dobrych humorach po mile spędzonym dniu wróciliśmy do Domu.

 

 

BIP

bip100

Copyright © Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 2015. All Rights Reserved.