Kronika 2018

Prace na terenie Naszego Domu.

 

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w ramach terapii zajęciowej odbyło się przy Naszym Domu sadzenie kwiatów. Przy słonecznej pogodzie wraz z mieszkańcami sadziliśmy róże, tym samym upiększając wejście do Naszego Domu. Praca na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody wywołała wśród mieszkańców wiele pozytywnych emocji takich jak odprężenie, radość, spokój oraz zainteresowanie a efektem końcowym były piękne kwiaty zdobiące nasz Dom. Mamy nadzieję, że róże na długo będą cieszyć nasze oczy swoim widokiem.

 

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

 

 

 

Święta Wielkanocne w Domu Pomocy Społecznej

Wielkanoc w Domu Pomocy Społecznej.

 

Okres Świat Zmartwychwstania Pańskiego dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim to czas radości i świętowania. Mieszkańcy czynnie uczestniczyli w przygotowaniach i dbali o miłą atmosferę Świąt. Bardzo chętnie wykonywali stroiki świąteczne, które były miłym dodatkiem na stołach wielkanocnych. Święta Wielkanocne w naszej placówce minęły w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

Wyjazd do kina


W dniu 7 marca 2018r. grupa 23 podopiecznych placówki wzięła udział w wyjeździe do kina do Lublina na film pt. "Cudowny chłopak". Wzruszająca historia o chłopcu, który ze względu na zniekształconą twarz spotyka się z odrzuceniem rówieśników wszystkich bardzo ujęła. Po seansie udaliśmy się na posiłek do MC Donalda- wszystkim podopiecznym sprawiło to ogromną frajdę. 

 

Zdjęcia z wyjazdy zostały umieszczone w galerii.

Dzień Kobiet 2018r.

Impreza z okazji Dnia Kobiet

       W dniu 09.03.2018 Centrum Kultury i Urząd Miasta i Gminy w Ostrowie Lubelskim zorganizował uroczysty Dzień Kobiet. Impreza rozpoczęła się o godź. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i uczestniczyły w niej nasze mieszkanki.

      Podczas imprezy można było zobaczyć pokazy baristy i spróbować sorbet kawowy oraz inne rodzaje kawy, pokaz taneczno gimnastyczny, występy lokalnych zespołów muzycznych. Odbywały się też konkursy, m.in. "Jaka to melodia". W tym roku symboliczna opłata za losy przeznaczona była na akcję charytatywną.

Imprezie towarzyszyły stoiska promocyjne lokalnych artystów, firm, fryzjerów makijażystów. Zostały rozstawione stoiska również z pracami naszych podopiecznych: obrazkami, malowanymi naczyniami i stroikami świątecznymi.

Każda kobieta tego wieczoru otrzymała kwiatek od Burmistrza oraz kawałek tortu zrobionego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Nasze podopieczne wróciły ok. godź. 19.00 w bardzo dobrych humorach.

Bal Karnawałowy "Gościnne Progi"

KARNAWAŁOWE WSPOMNIENIA – BAL NIEPEŁNOSPRAWNYCH PO RAZ XIII !

Blisko200 osób – podopiecznych Domów Pomocy Społecznej , Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa lubelskiego – bawiło się w Lubartowie na trzynastym Balu Karnawałowym dla Osób Niepełnosprawnych, który zorganizował DPS i Stowarzyszenie „Nasz Dom” w Ostrowie Lubelskim.
Takie przedsięwzięcia cieszą się wciąż rosnącą popularnością, mają
na celu integrację osób zdrowych z niepełnosprawnymi i dostarczają wszystkim uczestnikom ogromną radość i niezapomniane wrażenia.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 11.00. Po krótkim powitaniu wszystkich gości przez dyrektora placówki pana Tadeusza Fitucha i prezesa stowarzyszenia panią Grażynę Kosmalę, głos zabrała pani Katarzyna Fus – dyrektor ROPS w Lublinie.
Bal uroczyście otworzył Starosta Lubartowski pan Fryderyk Puła i nadszedł czas na część artystyczną. Wystąpiła grupa artystyczna TREMOLO działająca przy ostrowskim DPS. Podopieczni przygotowani przez terapeutę Marzannę Choduń przestawili krótki program słowno – wokalno – taneczny.
Następnie po sutym obiedzie niepełnosprawni wraz z organizatorami i swoimi opiekunami przystąpili do najbardziej oczekiwanej części imprezy,
a mianowicie do wspólnych tańców. Zespół "4YOU" został zaproszony, by zadbać o oprawę muzyczną balu. Parkiet sali balowej był cały czas pełen, a gorący nastrój karnawałowego szaleństwa trwał do samego końca. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń, a pyszności przygotowane specjalnie na tą okazję uzupełniały skutecznie energię do dalszej zabawy. Podczas balu jury wyłonione spośród zaproszonych gości miało za zadanie wyłonić królów i królowe balu. Do tego tytułu nominowano 3 panie i 3 panów, którzy zostali ukoronowani i otrzymali upominki od sponsorów.
Zdjęcia, które są utrwaleniem niezapomnianych chwil spędzonych w gronie przyjaciół i najbliższych to najwspanialsza pamiątka.
Wolontariusze dzielnie przez cały czas trwania balu starali się służyć pomocą.
Z pewnością wrażenia z balu będą niezapomniane dla zaproszonych gości jak i dla wolontariuszy oraz organizatorów imprezy. Możliwość pomocy drugiemu człowiekowi sprawia, że czujemy się potrzebni, zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie tak trudno o dobre serce. Odrobina ciepła i serdeczności nie kosztuje nas wiele, a może pomóc drugiemu człowiekowi. Niesamowitą satysfakcję wywołuje uśmiech i radość osób, którym możemy pomagać.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu balu! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów. Dzięki ich wsparciu po raz kolejny udało się zorganizować niezapomnianą radość dla niepełnosprawnych podopiecznych placówek pomocy społecznej. Dziękujemy: pani Marzenie Gołofit i panu Grzegorzowi Kunaszewskiemu - Sieć Sklepów Medyczno Ortopedycznych „MEDICUS” z Lublina, pani Joannie Dmowskiej – Firma „CHEMEA” z Lubartowa, panu Dariuszowi Karwatowi- FHU „DARIO” z Lubartowa, panu Arturowi Maludze – Firma „BIG-MACHINERY” z Lubartowa, panu Jarosławowi Maludze z Lubartowa, , pani Dorocie Szyszko – Apteka „Nova” z Ostrowa Lubelskiego , Aptece „Zielona” z Lubartowa, pani Katarzynie Stachowicz – Gospodarstwo Rybackie
z Jedlanki, panu Władysławowi Mikucewiczowi – Bank Spółdzielczy
z Lubartowa, panu Sławomirowi Ziębowiczowi – FHU z Lubartowa, panu Bogdanowi Lipskiemu i Krzysztofowi Zachoszczowi – PHU „BEST”
z Lubartowa, Firmie „STELLA PACK” z Lubartowa, pani Elżbiecie Caban -  Ciastkarnia „ELKA” z Leonowa, panu Łukaszowi Niewęgłowskiemu – Sklep Jubilerski z Lubartowa, panu Andrzejowi Sałackiemu, FH „MAZPOL” z  Lubartowa, państwu Jadwidze i Eugeniuszowi Turowskim z Lubartowa, Państwu Renacie i Tadeuszowi Harasimom z Ostrowa Lubelskiego, pani Zofii Czabaj z Ostrowa Lubelskiego, Gminnej Spółdzielni z Ostrowa Lubelskiego, Stacji Paliw „Mariol”, Firmie Transportowej pani Bogumiły Daszczyk.
A przede wszystkim państwu Magdalenie, Małgorzacie i Piotrowi Usow za udostępnienie lokalu „Gościnne Progi”.


Marzanna Choduń
st.terapeuta DPS Ostrów Lubelski

Dodatkowe informacje