Kronika 2016

IX Festyn Integracyjny

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W IX FESTYNIE INTEGRACYJNYM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W DPS „POD MODRZEWIAMI” W SZCZEBRZESZYNIE DNIA 22 CZERWCA 2016

 

 

Dnia 22 czerwca 2016r. grupa czterech mieszkańców naszego Domu pod opieką            Joanny Dejko i Grażyny Kosmali uczestniczyła w IX Festynie Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej „Pod Modrzewiami” w Szczebrzeszynie. Udział w festynie wzięły placówki pomocy społecznej z różnych powiatów m.in. zamojskiego, biłgorajskiego, krasnostawskiego, lubartowskiego i kraśnickiego.

Spotkanie rozpoczęto od mszy świętej. Następnie wszyscy uczestnicy udali się nad pobliską rzekę Wieprz przy starym młynie, gdzie każda zaproszona placówka mogła wysłać w rejs po rzece własnoręcznie wykonane wianki. Chwila ta została udokumentowana fotografiami. W drodze powrotnej z rzeki mogliśmy zatrzymać się przy źródełku, przy którym w 2002r. postawiono pierwszy w świecie pomnik słynnego chrząszcza wykonanego z drewna.

Każda placówka otrzymała z rąk dyrektora DPS w Szczebrzeszynie puchar i dyplom, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy upominek. Następnym punktem festynu była zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu muzycznego, który zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy.

Wszyscy podopieczni doskonale się bawili pomimo  upału jaki był tego dnia. W przerwach można było ochłodzić się jedząc lody i pijąc zimne napoje.

 

Pracownik socjalny

Joanna Dejko

Piknik Sportowy - Kock

W dniu 16.06.2016r. odbył się wyjazd na Piknik Sportowy „Letnie Grillowanie” organizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Kocku. Udział wzięło 6-ioro mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunem.

            Nasi podopieczni obejrzeli część artystyczną, następnie wraz z innymi gośćmi zatańczyli Zumbę. Po pierwszych atrakcjach tanecznych nastąpiła przerwa na ciepłą zupę, kiełbaski i ciasto. Po posiłku odbyła się dyskoteka.

            Zadowoleni mieszkańcy  wrócili do Domu około godz. 15:00.

Opieka  A. Olszak

Zdjęcia zamieszczono w galerii.

Piknik Integracyjny w Krasnymstawie

Piknik Integracyjny Krasnystaw 15 czerwca 2016 r.

 

 

Dnia 15 czerwca 2016 r. Zespół TREMOLO składający się z mieszkańców naszego Domu uczestniczył w Pikniku Integracyjnym DPS woj. Lubelskiego „Na góralską nutę” w DPS w Krasnymstawie.

Dziewczęta wzięły udział w koncercie piosenki góralskiej prezentując dwa utwory: „Góralko Halko” i „Orawa”.

Cała impreza upłynęła w miłej atmosferze, podopieczne wróciły zadowolone, w dobrych humorach.

 

Opieka: Starszy Terapeuta

Dzień Przyjaźni - Leopoldów 2016

15 czerwca 2016 r. – Dzień Przyjaźni zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Niezapominajka” przy Domu Pomocy Społecznej im. s. H.Drozdowskiej oraz Ośrodek Wsparcia w Leopoldowie.

Z naszego Domu pojechała pięcioosobowa delegacja wraz opiekunem.

Program imprezy był bardzo bogaty, występy były różnorodne, następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie przy grillu i różnych smakołykach, które przeplatane było konkursami i zabawa taneczną.

Konferencja "Dzień Rodziny"

Konferencja Dzień Rodziny w Lubartowie

 

7 czerwca 2016r. Starostwo Powiatowe w Lubartowie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

Powiat Lubartowski przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy zorganizował w dniu 7 czerwca konferencję oraz piknik integracyjny z okazji Dnia Rodziny.

 Część oficjalna uroczystości odbyła się w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Przybyłych gości powitała Pani Iwona Maj – Dyrektor PCPR w Lubartowie, następnie głos zabrał Pan Fryderyk Puła – Starosta Lubartowski, który w swojej wypowiedzi podkreślił celowość i potrzebę inicjowania i prowadzenia różnorodnych form pomocy dla rodzin oraz docenił funkcję rodzicielstwa zastępczego. Po wystąpieniu Starosty zaprezentowały się jednostki pomocy społecznej z terenu powiatu lubartowskiego – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kocka oraz Ostrowa Lubelskiego, Domy Pomocy Społecznej z Kocka, Ostrowa Lubelskiego oraz Jadwinowa. Po prezentacji w/w jednostek Pani Anna Kuszner – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie zaprosiła zgromadzonych gości na poczęstunek oraz część artystyczną, która odbyła się na terenie ŚDS. W pikniku integracyjnym uczestniczyły rodziny zastępcze z terenu powiatu lubartowskiego oraz uczestnicy zajęć ŚDS wraz z rodzinami, którzy z rąk Starosty oraz Członka Zarządu Powiatu Lubartowskiego – Pana Radosława Guza, otrzymali okolicznościowe dyplomy,
a także serdeczne podziękowania za troskę i opiekę, za trud i poświęcenie włożone w wychowanie dzieci. W części artystycznej wystąpili uczestnicy pikniku integracyjnego prezentując swoje talenty wokalne oraz teatralne.


Tekst: PCPR Lubartów
Zdjęcia: A. Zygiel (IRE)

 

 Zapraszamy do galerii

Dodatkowe informacje