Kronika 2012

Moja sztuka - Moje życie

VII Integracyjny przegląd akywności artystycznej w Ostrowie Lubelskim

9.11.2012

  Impreza została zorganizowana przez WTZ w Ostrowie Lubelskim. Wśród wielu gości w imprezie udział wzięły zaprzyjaźnione placówki dziennego pobytu: ŚDS w Jamach, ŚDS Lubartowie, WTZ w Kocku, WTZ w Laskach i inne.

Każda z placówek przygotowała występ charakteryzujący „Życie Kobiet”.

Grupa naszych pięciu mieszkańców przygotowała przedstawienie dotyczące dziejów kobiety na przestrzeni lat. Wszystkie występy były nagrodzone dyplomami i upominkami. Po części artystycznej odbyła się zabawa.

XIII Turniej Tenisa Stołowego Domów Pomocy Społecznej w Krasnymstawie.

24.10.2012
     Rozgrywki odbywały się w systemie pucharowym w dwóch kategoriach:

- Mężczyźni

 - Kobiety

Atmosfera podczas zawodów była bardzo napięta. Nasi mieszkańcy znakomicie rywalizowali ze swoimi przeciwnikami.W doskonałym humorze wrócili z teleturnieju przywożąc dyplomy i nagrody.

Wyjazd do stadniny koni

21.09.2012

     W dniu 21.09.2012 zorganizowano pierwszy wyjazd do stadniny koni w Woli Wereszczyńskiej. Udział w nim wzięło 12 podopiecznych. Do jazdy udostępniono 3 konie, na których jazda sprawiała naszym mieszkańcom wielką przyjemność. Po jeździe konnej zorganizowano ciepły posiłek w postaci pieczenia kiełbasek na grillu.
Z racji tego, że hipoterapia sprawia naszym podopiecznym wielką radość wyjazdy do stadniny koni cieszą się teraz u nas wielkim powodzeniem i są często organizowane.

III Towarzyski Turniej Warcabowy w Lubartowie

12.09.2012

      Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Libra” i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie. Podczas rozgrywek jeden z naszych podopiecznych  zajął III miejsce. Uczestnicy turnieju byli bardzo zadowoleni. Wrócili z licznymi nagrodami.

Biesiada Integracyjna w Kalince

05.09.2012

    Impreza została zorganizowana na świeżym powietrzu. Odbywały się tam popisy wokalne gospodarzy i zaproszonych gości z wielu placówek pomocy społecznej, liczne konkursy i zabawa taneczna.Nasi podopieczni również mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu.

Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

28.08.2012

       Wyjazd do Centrum został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Libra” działające przy ŚDS w Lubartowie. Uczestnicy z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni. Mieli również możliwość spacerowania pod Pałacem Prezydenta oraz  po  Starym Mieście.

"Radość nie zna barier"

28.06.2012

     Od 7 lat Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych PRO EDUCATIO i Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim organizują w czerwcu Mityng Rekreacyjno – Sportowy „RADOŚĆ NIE ZNA BARIER” przy finansowym wsparciu PFRON.

W galerii znjdują sie zdjęcia z imprezy.

BIWAK

Jedlanka -  „Leśna Ryba” - w dniach od: 19 - 22.06.2012

W biwaku wzięło udział 33 mieszkańców naszego DPS.

Radość i zadowolenie mieszkańców podczas pobytu można zobaczyć na zdjęciach w galerii.

XIII Pielgrzymka Środowiska Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim

09.05.2012

XIII Pielgrzymka Środowiska Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim została zorganizowana przez: Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Bone Corda” w Kalince i Archidiecezjalnego  Duszpasterza Pracowników Pomocy Społecznej Ks. dr Waldemara Sądeckiego.
Uczestnikami pielgrzymki byli: mieszkańcy i pracownicy Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej województwa lubelskiego.
Uroczystość rozpoczęła się  Mszą Świętą koncelebrowaną przez księży kapelanów DPS pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. W czasie Mszy Św. wystąpił chór „Słoneczny krąg” z Żułowa, którego skład stanowiły kobiety niewidome, oraz odbyło się poświęcenie obrazów pamiątkowych.
Po Mszy Św. na placu przy Sanktuarium odbył się piknik oraz występy indywidualne i zespołowe mieszkańców, uczestników DPS, WTZ, ŚDS.
Wszyscy mieszkańcy z uroczystości wrócili bardzo zadowoleni.

XII Przegląd Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej woj. lubelskiego w Krasnymstawie

 

    W Przeglądzie wzięło udział 17 Domów Pomocy Społecznej. Nasz DPS reprezentowała nasza niezawodna Karolinka  piosenką pt.” Nad Betlejem”.
Celem imprezy było:
- propagowanie znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek oraz piosenek świątecznych;
- integracja mieszkańców domów pomocy społecznej z różnych powiatów;
- prezentacja twórczości muzycznej osób niepełnosprawnych.

Dodatkowe informacje