Artykuły

Kronika 2010

Wiosenne Potyczki

„Gdy chcesz być silny i nie chcesz chorować,

musisz się często gimnastykować... ”

Ruch jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Wiele metod rozwijających sprawność fizyczną, opiera się na koordynacji ruchowej i integracji polisensorycznej.

Wzorem ubiegłego roku Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 22 kwietnia br. po raz drugi zorganizował II Integracyjny Turniej „Wiosenne Potyczki” 2010.

Konkurencje turniejowe podzielone zostały wg następujących  kategorii: Turniej Warcabowy, w którym uczestniczyło 24 zawodników oraz Turniej Lekkoatletyczny, w którym uczestniczyło 40 zawodników z 12 placówek dla osób niepełnosprawnych z powiatu lubartowskiego, krasnostawskiego, lubelskiego, świdnickiego, bialskopodlaskiego i bełżyckiego. Przybyli mieszkańcy domów pomocy społecznej, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy.

Tego dnia Ostrów Lubelski stał się miejscem, gdzie osoby niepełnosprawne mogły potwierdzić swoje umiejętności i sprawność fizyczną. Uśmiech i radość na twarzach, a nie wynik rywalizacji sportowej były najważniejsze. I udało się: niepełnosprawni po zakończeniu imprezy opuszczali  salę w znakomitych nastrojach i udekorowane pucharami, dyplomami i upominkami.

Czytaj więcej: Wiosenne Potyczki

Bal karnawałowy

16 luty

„Był raz bal na sto par…” – śpiewał kiedyś Jerzy Połomski i właśnie taki bal odbył się 16 lutego w Ostrowie Lubelskim.

Imprezę „walentynkowo-ostatkową” dla swoich podopiecznych, ich przyjaciół i znajomych zorganizował Dom Pomocy Społecznej. W pięknie udekorowanej Sali Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim bawiło się około 200 osób niepełnosprawnych podopiecznych placówek województwa lubelskiego. Zabawa walentynkowa ŚDS Lubartów

Jak mówią organizatorzy balu : - Jest to wielkie wydarzenie dla uczestników balu. Kiedy patrzymy na osoby niepełnosprawne, jak się bawią, jak rozmawiają ze sobą, cieszą się swoją obecnością, upewniamy się, że organizowanie takich imprez ma sens.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

bip100

Copyright © Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 2015. All Rights Reserved.