Kronika 2017

KARTKA Z KALENDARZA

 

KARTKA Z KALENDARZA

Podopieczni naszej placówki starają się aktywnie spędzać czas wolny. Uczestniczą w zajęciach terapeutycznych, imprezach integracyjnych, wycieczkach itp.

I właśnie w październiku mieli okazję podczas jednodniowej wycieczki zwiedzać Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu.

W dobie telewizji, Internetu i innych mediów, które stały się nieodłączną częścią codziennego życia, ogrody zoologiczne i parki to jedyne miejsca będące ostoja przyrody. Miejsca, gdzie można bezpośrednio obcować z przyrodą. Zamojskie ZOO ucząc bawi, bawiąc uczy. Można tu bliżej poznać gatunki rodzimej i egzotycznej flory i fauny.

Nasi podopieczni po wizycie w zamojskim ogrodzie zoologicznym byli pod tak wielkim wrażeniem różnorodności otaczającego nas świata, odetchnęli od codzienności i „naładowali baterie” czerpiąc energię z przyrody, że na zaproszenie pracowników ZOO postanowili wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Kolorowy świat zwierząt”. Po powrocie z wycieczki z zapałem tworzyli prace, które wysłaliśmy do ZOO.

I tu niespodzianka: 28 grudnia otrzymaliśmy przesyłkę - prace 4 podopiecznych otrzymały wyróżnienie, a uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!