Kronika 2016

Mikołajki

MIKOŁAJKI 6.12.2016r

Jak co roku również i teraz zawitał do naszych mieszkańców Mikołaj.

Wszyscy podopieczni z niecierpliwoscią czekali na prezenty.

W ogranizacji mikołajek wsparli nas wolontariusze ze szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy ZS w Ostrowie Lubelskim pod opieka P. Ewy Bunia.

Żeby uatrakcyjnić spotkanie młodzież przebrała się tradycyjnie w stroje mikołaja. Było dużo radości, wrażeń, ale też i łzy szczęścia. Trzech Mikołajów dzielnie uporało się z wręczeniem paczek, a nasi podopieczni upewniali się czy za rok również o nas nie zapomną. 

MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻBY I ZABAWY

MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻBY I ZABAWY

W OSTROWIE LUBELSKIM

Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest pod koniec listopada. To czas, w którym organizuje się zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu.

         Bale andrzejkowe są zawsze okazją do radosnych spotkań, tańca i zabawy. Mieszkańcy naszego DPS-u bardzo chętnie biorą udział w różnych imprezach. Wspólny taniec i ruch pozwala doświadczać pozytywnych emocji i daje przestrzeń do integracji.

Dnia 25 listopada 2016r., o godz. 14.00 w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim , odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana dla wszystkich mieszkańców placówki.

W programie znalazły się tradycyjne wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło przepowiadania imion przyszłych wybranek i wybrańców, kopert „szczęścia” itp.

Czas uprzyjemniała muzyka, która porywała wszystkich do tańca. Uczestnicy imprezy zjedli wspólny słodki podwieczorek. Podczas zabawy nie zabrakło wspólnych rozmów przy stole, piosenek i tańców.

W każdym z mieszkańców pozostały niezapomniane wrażenia.
Z niecierpliwością czekać będą na kolejne Andrzejki.

 

Marzanna Choduń

Starszy Terapeuta

 

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

VI KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

VI KONCERT PIEŚNI PARTIOTYCZNEJ

 

W dniu 13 listopada 2016 roku uczestniczyliśmy w VI Koncercie Pieśni Patriotycznej, zorganizowanym przez Towarzystwo Ziemi Ostrowa Lubelskiego, Zespół „Ostrowianki-Polesianki” oraz Burmistrza Ostrowa Lubelskiego

 

Organizatorom koncertu jak co roku przyświecał cel przywołania poprzez pieśni w naszej pamięci wszystkich bohaterów narodowych: od czasów najdawniejszych do współczesności, tych znanych z imienia i nazwiska i tych, których imion nie znamy. Przez to wspólnie śpiewanie uczestnicy koncertu pragnęli też pokazać, że patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć
do muzealnej gabloty. Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.

            W koncercie wystąpili m.in. : Agnieszka Budzyńska, Hubert Sobich oraz zespoły śpiewacze „Brzeźniczanki” z Brzeźnicy Bychawskiej,  „Górczanki” z Górki Lubartowskiej, Ostrowianki – Polesianki z Ostrowa Lubelskiego, , zespół z Talczyna, „Ostrowianki” z Ostrówka, zespół śpiewaczy z Woli Osowińskiej i inni.

Naszą placówkę reprezentował Zespół TREMOLO w składzie: Karolina Szelest, Iza Chlebiej, Ania Fertykowska i Basia Urban, który zaprezentował trzy utwory:
„Na Wawel”, „Gołębi song” i „Jesteśmy stąd”.

W programie koncertu usłyszeliśmy  najpiękniejsze pieśni patriotyczne, żołnierskie i legionowe od historycznych po współczesne.

 

W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie.
O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił otuchy i nadziei. Polacy, od kiedy historia pamięta, śpiewali gdy byli szczęśliwi, śpiewali, gdy było im źle.

 

Marzanna Choduń

 St. Terapeuta

 

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii

XVII Turniej Tenisa Stołowego

        Dnia 26.10.2016r. Odbył sie wyjazd do Krasnegostawu na XVII Turniej Tenisa Stołowego Domów Pomocy, organizowany przez Dom Pomocy w Krasnymstawie.

W turnieju udział wzieło 5 reprezentantów Naszego Domu.

Po zaciętej walce miejsce na podium zdobyła jedna z podopiecznych z naszej placówki dostała medal oraz nagrodę.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. W radosnych humorach wrócili wszyscy do Domu.

 

VII Towarzyski Turniej Warcabowy

Dnia 18.10.2016r Odbył się wyjazd na VII Towarzyski Turniej Warcabowy organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych LIBRA i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie w tej imprezie wzieło udział 5 reprezentantów naszej placówki.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

W doskonałych humorach powrócili do Ośrodka.

Agata Olszak

 

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii 

Dodatkowe informacje