Kronika

Dzień Przyjaźni - Leopoldów 2016

15 czerwca 2016 r. – Dzień Przyjaźni zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Niezapominajka” przy Domu Pomocy Społecznej im. s. H.Drozdowskiej oraz Ośrodek Wsparcia w Leopoldowie.

Z naszego Domu pojechała pięcioosobowa delegacja wraz opiekunem.

Program imprezy był bardzo bogaty, występy były różnorodne, następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie przy grillu i różnych smakołykach, które przeplatane było konkursami i zabawa taneczną.

Piknik Integracyjny w Krasnymstawie

Piknik Integracyjny Krasnystaw 15 czerwca 2016 r.

 

 

Dnia 15 czerwca 2016 r. Zespół TREMOLO składający się z mieszkańców naszego Domu uczestniczył w Pikniku Integracyjnym DPS woj. Lubelskiego „Na góralską nutę” w DPS w Krasnymstawie.

Dziewczęta wzięły udział w koncercie piosenki góralskiej prezentując dwa utwory: „Góralko Halko” i „Orawa”.

Cała impreza upłynęła w miłej atmosferze, podopieczne wróciły zadowolone, w dobrych humorach.

 

Opieka: Starszy Terapeuta

Konferencja "Dzień Rodziny"

Konferencja Dzień Rodziny w Lubartowie

 

7 czerwca 2016r. Starostwo Powiatowe w Lubartowie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie

Powiat Lubartowski przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy zorganizował w dniu 7 czerwca konferencję oraz piknik integracyjny z okazji Dnia Rodziny.

 Część oficjalna uroczystości odbyła się w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Przybyłych gości powitała Pani Iwona Maj – Dyrektor PCPR w Lubartowie, następnie głos zabrał Pan Fryderyk Puła – Starosta Lubartowski, który w swojej wypowiedzi podkreślił celowość i potrzebę inicjowania i prowadzenia różnorodnych form pomocy dla rodzin oraz docenił funkcję rodzicielstwa zastępczego. Po wystąpieniu Starosty zaprezentowały się jednostki pomocy społecznej z terenu powiatu lubartowskiego – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kocka oraz Ostrowa Lubelskiego, Domy Pomocy Społecznej z Kocka, Ostrowa Lubelskiego oraz Jadwinowa. Po prezentacji w/w jednostek Pani Anna Kuszner – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie zaprosiła zgromadzonych gości na poczęstunek oraz część artystyczną, która odbyła się na terenie ŚDS. W pikniku integracyjnym uczestniczyły rodziny zastępcze z terenu powiatu lubartowskiego oraz uczestnicy zajęć ŚDS wraz z rodzinami, którzy z rąk Starosty oraz Członka Zarządu Powiatu Lubartowskiego – Pana Radosława Guza, otrzymali okolicznościowe dyplomy,
a także serdeczne podziękowania za troskę i opiekę, za trud i poświęcenie włożone w wychowanie dzieci. W części artystycznej wystąpili uczestnicy pikniku integracyjnego prezentując swoje talenty wokalne oraz teatralne.


Tekst: PCPR Lubartów
Zdjęcia: A. Zygiel (IRE)

 

 Zapraszamy do galerii

Firlej-biwak czerwiec 2016

Firlej – biwak

 

W dniach od 06 do 10 czerwca 2016r. duża grupa mieszkańców Domu przebywała na biwaku w Firleju. Przez czas pobytu w Ośrodku Wczasowym mogli korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się na miejscu, oprócz tego aktywnie spędzali czas między innymi spacerowali z „kijkami”, grali w piłkę i babingtona.

Wszyscy wrócili w wyśmienitych humorach, opaleni i pozytywnie naładowani.

 

Mieszkańcy przebywali pod opieką 3 opiekunów i pielęgniarki.

 

Zdjęcia zamieszczono w galerii.

Parafialny Dzień Świętości Życia

29.V.2016r. Parafialny Dzień Świętości Życia

 

Dnia 29 maja 2016 r. Zespół TREMOLO  składający się z mieszkańców naszego Domu uczestniczył w zorganizowanym przez parafię Ostrów Lubelski Dniu Świętości Życia.

 

            Obok pieśni wielbiących Boga, były świadectwa: mamy dzieliły się radością z poczętego życia, inne dziękowały Panu Bogu za swoje pociechy. Nasi podopieczni również dawali swe świadectwo – wyrażali radość z nowego domu, nowej rodziny.

            Radość z drogi życia z Bogiem wyrażali Ci, którzy mimo doświadczeń życia z mocą wiary dochodzą do dojrzałego życia. Była to piękna godzina z Bogiem i doświadczeniami z życia każdego z nas.

 

 

Opieka: Starszy Terapeuta DPS

 

Dodatkowe informacje