Kronika

Projekt " Wrzesień w siodle"


     Projekt " Wrzesień w siodle"skierowany jest do osób niepełnosprawnych intelektualnie przebywających w naszym Domu oraz w DPS w Kalince i Krzesimowie.W ramach projektu raz w tygodniu w miesiącu wrześniu 15- osobowa grupa naszych podopiecznych wraz z uczestnikami projektu z pozostałych placówek ma okazję skorzystać z zajęć hipoterapii w "Stajni Makoszka".

     "Stajnia Makoszka" położona jest na skraju Lasów Parczewskich, na mało poznanym, a niezwykle malowniczym Polesiu Lubelskim, na terenie rezerwatu biosfery Polesie Zachodnie oraz obszarze Natury 2000.

     Podczas pobytu uczestnicy projektu bardzo miło zostali przywitani przez właścicieli gospodarstwa a następnie oprowadzeni po całej stajni gdzie zapoznali się z wszystkimi zwierzętami mieszkającymi w gospodarstwie.

     Każdy z uczestników oprócz jazdy konnej miał możliwość zrelaksować się na łonie natury oraz skorzystać z wszystkich dobrodziejstw jakie właściciele stajni Makoszka nam zapewniają.. Nie brakuje zajęć ruchowych na świeżym powietrzu  oraz spacerów w pobliskim lesie. Na zakończenie zmagań każdy ma okazję posilić się przy wspólnym grillu oraz napić się ciepłej herbatki.

Festyn Integracyjny "Powitanie Lata" w Lublinie

 

FESTYN INTEGRACYJNY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

im. Św. Jana Pawła II w Lublinie

Dnia 29 czerwca 2016 r. Zespół TREMOLO - mieszkanki naszego Domu uczestniczyły w Festynie Integracyjnym „Powitanie Lata”.

            Dziewczęta zaśpiewały piosenkę Anny Jantar „Staruszek Świat”, a praca plastyczna naszego mieszkańca pt. „Drzewo” uczestniczyła w konkursie plastycznym.

Cała impreza upłynęła w miłej atmosferze, podopieczne wróciły zadowolone, w dobrych humorach.

 

Opiekun

Marzanna Choduń

St. Terapeuta

Zdjęcia w galerii.

50-lecie DPS im. Roba Inja w Świdniku

Dnia 24.06.2016r. odbył się wyjazd do Świdnika na obchody 50-lecia Domu Pomocy Społecznej im. Roba Inja. W tym wydarzeniu brało udział 5-ciu naszych mieszkańców.

Około godziny 1145 rozpoczął się festyn sportowy podczas którego odbył się m.in. mecz piłki nożnej, turniej tenisa stołowego, konkurencje sprawnościowe, a także atrakcje plastyczne – malowanie na płótnie.

            Wszyscy mieszkańcy otrzymali upominki za udział oraz dyplomy. Po rozdaniu nagród odbyła się zabawa taneczna.

Pełni wrażeń, zadowoleni podopieczni wrócili do domu około godz. 1815.

 

Opieka A. Olszak

Fotorelacja w galerii.

IX Festyn Integracyjny

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W IX FESTYNIE INTEGRACYJNYM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W DPS „POD MODRZEWIAMI” W SZCZEBRZESZYNIE DNIA 22 CZERWCA 2016

 

 

Dnia 22 czerwca 2016r. grupa czterech mieszkańców naszego Domu pod opieką            Joanny Dejko i Grażyny Kosmali uczestniczyła w IX Festynie Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej „Pod Modrzewiami” w Szczebrzeszynie. Udział w festynie wzięły placówki pomocy społecznej z różnych powiatów m.in. zamojskiego, biłgorajskiego, krasnostawskiego, lubartowskiego i kraśnickiego.

Spotkanie rozpoczęto od mszy świętej. Następnie wszyscy uczestnicy udali się nad pobliską rzekę Wieprz przy starym młynie, gdzie każda zaproszona placówka mogła wysłać w rejs po rzece własnoręcznie wykonane wianki. Chwila ta została udokumentowana fotografiami. W drodze powrotnej z rzeki mogliśmy zatrzymać się przy źródełku, przy którym w 2002r. postawiono pierwszy w świecie pomnik słynnego chrząszcza wykonanego z drewna.

Każda placówka otrzymała z rąk dyrektora DPS w Szczebrzeszynie puchar i dyplom, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy upominek. Następnym punktem festynu była zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu muzycznego, który zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy.

Wszyscy podopieczni doskonale się bawili pomimo  upału jaki był tego dnia. W przerwach można było ochłodzić się jedząc lody i pijąc zimne napoje.

 

Pracownik socjalny

Joanna Dejko

Piknik Sportowy - Kock

W dniu 16.06.2016r. odbył się wyjazd na Piknik Sportowy „Letnie Grillowanie” organizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Kocku. Udział wzięło 6-ioro mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunem.

            Nasi podopieczni obejrzeli część artystyczną, następnie wraz z innymi gośćmi zatańczyli Zumbę. Po pierwszych atrakcjach tanecznych nastąpiła przerwa na ciepłą zupę, kiełbaski i ciasto. Po posiłku odbyła się dyskoteka.

            Zadowoleni mieszkańcy  wrócili do Domu około godz. 15:00.

Opieka  A. Olszak

Zdjęcia zamieszczono w galerii.

Dodatkowe informacje