Kronika

Dzień Kobiet

W dniu 09.03.2017r podopieczne z Naszego Domu uczestniczyły w imprezie zorganizowanej przez Centrum Kultury.

Impreza rozpoczęła się o godź. 16.00 i towarzyszyło jej wiele atrakcji m.in. pokazy fryzur, makijażu i mody wiosennej przygotowane przez uczennice Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie i Parczewie. Odbył się również koncert Orkiestry Dętej Straży Pożarnej, koncert zespołu młodzieżowego z Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim, pokazy Zumby miejscowej grupy tanecznej, porady kosmetologów dotyczące pielęgnacji skóry, porady dietetyków dotyczące zdrowego odżywiania połączone z degustacja potraw i napojów poprawiających kondycje organizmu. Można też było skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, zrobić profesjonalny makijaż u kosmetyczki lub poprawić fryzurę przez fryzjerki. Imprezę uatrakcyjniała loteria fantowa oraz możliwość zakupu różnych pięknych przedmiotów rękodzielniczych.

My również mieliśmy swoje stoisko z wykonanymi przez uczestników zajęć terapeutycznych dekoracjami i obrazami.

Nasze podopieczne spędziły przyjemny wieczór pełen emocji, do domu wróciły o godź. 20.00

Dzień Kobiet w Krzesimowie

Dnia 9.03.2017r. grupa Mieszkanek z Naszego domu uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet w Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie.

Po przywitaniu gości i złożeniu życzeń przez Dyrektora DPS każda z Kobiet otrzymała prezent w postaci biżuterii.

Mieszkanki uczestniczyły w licznych konkursach świetnie się przy tym bawiły, szczególnie, że do wygrania były nagrody.

Najwięcej radochy sprawiło robienie makijażu mężczyznom.

Był poczęstunek w postaci ciasta i obiad oraz zapiekanki i hot-dogi do wyboru.

Wszyscy miło spędzili czas.

 

Bal karnawałowy w restauracji "Pod Złotą Podkową"

Dnia 15.02.2017r Mieszkańcy z Naszego domu wzięli udział w zabawie Karnawałowej zorganizowanej przez DPS w Świdnik.

Impreza odbyła się w restauracji "Pod Złotą Podkową"

Został podany obiad oraz poczęstunek.

Mieszkańcy mieli dużo atrakcji biorąc udział w zabawach i konkursach.

O godź. 16.00 wszyscy w świetnych humorach powrócili do DPS.

Zabawa walentynkowa

Grupa Mieszkańców z Naszego Domu uczestniczyła w zabawie walentynkowej organizowanej przez ŚDŚ w Lubartowie.

Przyjęcie odbyło się w restauracji "Gościnne Progi"

Mieszkańcy zostali ugoszczeni ciastem, napojami oraz pizzą.

Podczas zabawy były tańce i wróżby.

Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

 

Bal Karnawalowy

 

 

 

Wszyscy bawili się wspaniale

 

W piątek, 24 lutego, w Siedlisku „Gościnne Progi” w Lubartowie zorganizowano po raz kolejny bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych placówek województwa lubelskiego. Zabawa odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych „Nasz Dom” oraz Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim. W imprezie wzięło udział około 200 osób z 18 placówek.

Przybyłych powitał Dyrektor DPS w Ostrowie Lubelskim Tadeusz Fituch
i Prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom” Grażyna Kosmala , a uroczystego otwarcia bali dokonał Starosta Lubartowski Fryderyk Puła.  

Imprezę zapoczątkował „Koncert Życzeń”- prezentacja przygotowana przez grupę niepełnosprawnych artystów - mieszkańców DPS w Ostrowie Lubelskim pod kierunkiem Marzanny Choduń.

W taneczny nastrój wprowadził gości zespół "For You" - już pierwsze takty muzyki porwały do tańca. Na parkiecie ani przez chwilę nie było pusto. Zabawę uatrakcyjniały konkursy z nagrodami. Dla uczestników udział w balu
to nie tylko możliwość wspólnej zabawy, ale także rozmowy, czy nawiązania nowych znajomości. Jest to okazja do zabawy, wyładowywania różnych emocji, zapomnienie o troskach i kłopotach dnia codziennego. Spotkanie takie jest dla nich bardzo ważne i z pewnością rozwojowe. Do zabawy nikogo nie trzeba było namawiać. Parkiet sali balowej był cały czas pełen, a nastrój był gorący do samego końca. Wspólna zabawa przysporzyła wiele przyjemnych doznań. Przebiegła ona w miłej i radosnej atmosferze, dostarczyła wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Wszyscy bawili się znakomicie. Organizatorów tradycyjnie wspierali wolontariusze z Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim pod opieką pani Ewy Bunia. W trakcie imprezy dla zaproszonych gości przygotowano wykwintne dania
i słodkości, które umiliły pobyt i zabawę karnawałową.

A cała impreza udała się dzięki wsparciu jak zawsze niezawodnych sponsorów:  pani Marzenie Gołofit i panu Grzegorzowi Kunaszewskiemu - Sieć Sklepów Medyczno Ortopedycznych „MEDICUS” z Lublina, pani Joannie Dmowskiej – Firma „CHEMEA” z Lubartowa, panu Dariuszowi Karwatowi- FHU „DARIO” z Lubartowa, panu Arturowi Maludze – Firma „BIG-MACHINERY”
z Lubartowa, panu Jarosławowi Maludze z Lubartowa, pani Alicji Jedut – Firma Remontowo-Budowlana z Lubartowa, pani Dorocie Szyszko – Apteka „Nova”
z Ostrowa Lubelskiego, pani Katarzynie Stachowicz – Gospodarstwo Rybackie
z Jedlanki, panu Władysławowi Mikucewiczowi – Bank Spółdzielczy
z Lubartowa, panu Sławomirowi Ziębowiczowi – FHU z Lubartowa, panu Bogdanowi Lipskiemu i Krzysztofowi Zachoszczowi – PHU „BEST” z Lubartowa, Firmie „STELLA PACK” z Lubartowa, pani Elżbiecie Caban -  Ciastkarnia „ELKA”
z Leonowa, FH „MAZPOL” z Lubartowa, pani Wandzie Wnukowskiej – Firma „DYSPOL” z Dysa, pani Marii Mazurek z Lubartowa, państwu Jadwidze
i Eugeniuszowi Turowskim z Lubartowa, Państwu Renacie i Tadeuszowi Harasimom z Ostrowa Lubelskiego, pani Elżbiecie Czabaj z Ostrowa Lubelskiego.

Szczególne podziękowania należą się państwu Małgorzacie
i Piotrowi Usow gospodarzom Siedliska „GOSCINNE PROGI” za udostępnienie lokalu.

 

 

                                                                                                                                                 Marzanna Choduń                                                                                                                                                            Starszy Terapeuta DPS Ostrów Lubelski

 zdjecia z balu zostaly umieszczone w galerii.

                                                                                      

Dodatkowe informacje