Kronika

Bal Karnawałowy organizowany przez Dom Pomocy Społecznej z Matczyna

W dniu 26 stycznia trzyosobowa grupa mieszkańców wzieła udział w balu karnawałowym organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej z Matczyna. Impreza odbyła się w Bełżycach w zajeździe "U Dwojaków " Poza naszą placówka w spotkaniu uczestniczyło jeszcze 6 placówek.

Impreza była bardzo udana. Mieszkańcy doskonale się bawili, brali udział w kilku organizowanych konkursach.

Gospodarze przygotowali poczęstunek, obiad, przystawki, ciasto, napoje.

Mieszkańcy w bardzo dobrych humorach wraz z opiekunem powrócili do placówki przed godziną 16.

Zdjęcia z imprezy zostały umieszczone w zakładce GALERIA

Spotkanie z Kolędą

Tradycyjnie styczeń to miesiąc kolędowania. Od kilku lat odwiedzają Nasz Dom  w tym okresie różne zespoły śpiewacze. 

16 stycznia 2017 zawitały do nas panie z zespołu Ostrowianki –Polesianki  i wypełniły przedpołudnie koncertem kolęd i pastorałek. Również nasza grupa wokalna Tremolo wykonała kilka utworów. Cała publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania, bo przecież kolędy są znane i bliskie każdemu sercu.

 

 

Marzanna Choduń

 

Starszy terapeuta

Koncert Kolęd

 

15 stycznia 2017 r. - Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata zabrzmiały na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury. „Szczęśliwa kolebko”, „Mizerna cicha”, „Zaśnij dziecino” to tylko niektóre pastorałki wykonane przez solistów i zespoły na koncercie kolęd.

Nasi podopieczni, jak zawsze zostali serdecznie przyjęci przez publiczność, wykonali pastorałki: "Gore gwiazda", "Zaśnij dziecino" "Ding dong".

Wystąpiły: Karolina Szelest, Iza Chlebiej, Ania Fertykowska, Esterka Śledź, Ana Kosmala, Ewa Bojarczuk, Tereska Bonat i Basia Urban.

 

 

Opiekun zespołu

Marzanna Choduń

St. Terapeuta

Mikołajki

MIKOŁAJKI 6.12.2016r

Jak co roku również i teraz zawitał do naszych mieszkańców Mikołaj.

Wszyscy podopieczni z niecierpliwoscią czekali na prezenty.

W ogranizacji mikołajek wsparli nas wolontariusze ze szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy ZS w Ostrowie Lubelskim pod opieka P. Ewy Bunia.

Żeby uatrakcyjnić spotkanie młodzież przebrała się tradycyjnie w stroje mikołaja. Było dużo radości, wrażeń, ale też i łzy szczęścia. Trzech Mikołajów dzielnie uporało się z wręczeniem paczek, a nasi podopieczni upewniali się czy za rok również o nas nie zapomną. 

MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻBY I ZABAWY

MAGICZNY WIECZÓR WRÓŻBY I ZABAWY

W OSTROWIE LUBELSKIM

Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest pod koniec listopada. To czas, w którym organizuje się zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu.

         Bale andrzejkowe są zawsze okazją do radosnych spotkań, tańca i zabawy. Mieszkańcy naszego DPS-u bardzo chętnie biorą udział w różnych imprezach. Wspólny taniec i ruch pozwala doświadczać pozytywnych emocji i daje przestrzeń do integracji.

Dnia 25 listopada 2016r., o godz. 14.00 w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim , odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana dla wszystkich mieszkańców placówki.

W programie znalazły się tradycyjne wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło przepowiadania imion przyszłych wybranek i wybrańców, kopert „szczęścia” itp.

Czas uprzyjemniała muzyka, która porywała wszystkich do tańca. Uczestnicy imprezy zjedli wspólny słodki podwieczorek. Podczas zabawy nie zabrakło wspólnych rozmów przy stole, piosenek i tańców.

W każdym z mieszkańców pozostały niezapomniane wrażenia.
Z niecierpliwością czekać będą na kolejne Andrzejki.

 

Marzanna Choduń

Starszy Terapeuta

 

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

Dodatkowe informacje