Kronika

Bal karnawałowy 2018

Kartka z kalendarza – 15 styczeń 2018.

 

Dom Pomocy Społecznej dla Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie  w dniu 15 stycznia br. zorganizował  bal karnawałowy, w którym wśród uczestników z wielu placówek, byli również nasi podopieczni.

Krótka część oficjalna, czyli powitanie wszystkich przez dyrektora placówki pana Jacka Jabłczyńskiego szybko dobiegła końca i … rozpoczęły się tańce, przeplatane występami i śpiewem przybyłych artystów. Imprezę uświetnił dwaj DJ - je.

Dla uczestników udział w balu, to nie tylko możliwość wspólnej zabawy, ale także rozmowy, czy nawiązania nowych znajomości. Jest to okazja do zabawa, zapomnienie o troskach i kłopotach dnia codziennego. Spotkanie takie jest dla nich bardzo ważne i z pewnością rozwojowe.

Z naszej strony w balu i prezentacji wzięli udział: Basia Urban, Ania Fertykowska, Karolinka Szelest, Izka Chlebiej i Krystian Pilarek pod opieką p. Marzanny Choduń. Udział bardzo udany tym bardziej, że Basia i Krystian zdobyli korony króla i królowej balu.

Gratulujemy!

Marzanna Choduń

St. terapeuta

DPS Ostrów Lubelski

 

Zdjęcia zostały umieszczone w zakładce galeria.

Koncert Kolęd 2018

„Trzej królowie jadą, złoto, mirrę kładą, Hej kolęda, kolęda!” pod takim mottem 06 stycznia 2018 r. po raz kolejny w Ostrowskim Centrum Kultury odbyły się tradycyjne „Spotkania z kolędą”. Mogliśmy  usłyszeć piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, solistów, naszych podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej, a także Orkiestry Dętej OSP i Chóru Parafialnego.

Grupa wokalna TREMOLO z DPS wystąpiła w składzie: Izabela Chlebiej, Anna Fertykowska, Barbara Urban, Estera Śledź, Michał Grudka i Krystian Pilarek. Zaśpiewali kolędy : „Wśród nocnej ciszy”, „Hej kolęda” i „Lulejże mi, lulej”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu wraz z publicznością wspólnie zaśpiewali pastorałkę „Kolędnicy na mojej ulicy” oraz kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

 

KARTKA Z KALENDARZA

 

KARTKA Z KALENDARZA

Podopieczni naszej placówki starają się aktywnie spędzać czas wolny. Uczestniczą w zajęciach terapeutycznych, imprezach integracyjnych, wycieczkach itp.

I właśnie w październiku mieli okazję podczas jednodniowej wycieczki zwiedzać Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu.

W dobie telewizji, Internetu i innych mediów, które stały się nieodłączną częścią codziennego życia, ogrody zoologiczne i parki to jedyne miejsca będące ostoja przyrody. Miejsca, gdzie można bezpośrednio obcować z przyrodą. Zamojskie ZOO ucząc bawi, bawiąc uczy. Można tu bliżej poznać gatunki rodzimej i egzotycznej flory i fauny.

Nasi podopieczni po wizycie w zamojskim ogrodzie zoologicznym byli pod tak wielkim wrażeniem różnorodności otaczającego nas świata, odetchnęli od codzienności i „naładowali baterie” czerpiąc energię z przyrody, że na zaproszenie pracowników ZOO postanowili wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Kolorowy świat zwierząt”. Po powrocie z wycieczki z zapałem tworzyli prace, które wysłaliśmy do ZOO.

I tu niespodzianka: 28 grudnia otrzymaliśmy przesyłkę - prace 4 podopiecznych otrzymały wyróżnienie, a uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!