Kronika 2014

Radość nie zna barier

26.06.2014

"RADOŚĆ NIE ZNA BARIER" - to dziewiąty już rekreacyjno - sportowy myting odbywający się jak co roku w naszym Domu Pomocy Społecznej.

Odbywa się on m.in. dzięki wsparciu finansowemu z PFRON.

W galerii znjdują sie zdjęcia z imprezy.

  • Radość nie zna barier
  • Radość nie zna barier
  • Radość nie zna barier
  • Radość nie zna barier
  • Radość nie zna barier
  • Radość nie zna barier
  • Radość nie zna barier
  • Radość nie zna barier
  • Radość nie zna barier

Biwak - Jedlanka

    W dniach od 11.06 do 14.06 duża grupa naszych podopiecznych spędziła czas na biwaku w Jedlance. Korzystając z pięknej pogody zorganizowano wiele atrakcji: m.in. grill, spacery a dla odważnych park linowy. Znalazły się również osoby, które nie bały się kapieli w jeziorze.

Zdjęcia zamieszczono w galerii.

XV Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego do Sanktuarium w Radecznicy

XV Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego do Sanktuarium św. Antoniego Paderewskiego w Radecznicy.

W dniu 21.05.2014r. grupa naszych podopiecznych ( 21 osób) uczestniczyła w XV
Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej w Radecznicy. Uroczystość składała
się z części sakralnej, którą prowadził J.E. Ks. Biskup Marian Rojek. Została odprawiona przez niego Msza Św. oraz Godzinki do św. Antoniego.

Następnie odbyła się część integracyjna. Zorganizowany został piknik. Przy wspólnym posiłku J.E.Ks. Biskup Rojek spotkał się z Dyrektorami DPS, ŚDS, WTZ oraz innymi Kapelanami i gośćmi.

Na końcu odbyła się część artystyczna prowadzona przez zespół muzyczny. Odbyły się występy indywidualne i zespołowe przybyłych osób.

Zdjęcia z uroczystości zamieszczono w galerii.

Dzień Integracji w Lubartowie

Pod hasłem „Dzień Integracji” w sobotę 7 czerwca na Placu przed Starostwem Powiatowym w Lubartowie odbył się festyn rodziny, którego celem była integracja rodzin Powiatu Lubartowskiego, osób niepełnosprawnych oraz instytucji pomocy społecznej i organizacji pozarządowych.

Impreza była urozmaicona w różne występy artystyczne w wykonaniu dzieci i dorosłych. Również osoby z naszego DPS miały okazję zaprezentować się wykonując wokalne utwory.

Podczas trwania imprezy odbyła się również prezentacja wyrobów rękodzielniczych z WTZ z Kocka oraz z Ostrowa Lubelskiego. Również piękne wyroby z naszej pracowni zachwycały oczy uczestników imprezy.

 

 

IX Koncert Pieśni Maryjnych

 

IX KONCERT PIEŚNI MARYJNYCH

W dniu 18 maja 2014r. w Domu Kultury w Ostrowie Lubelskim odbył się IX Koncert Pieśni Maryjnych.

Uroczystość została zorganizowana przez zespół „Ostrowianki- Polesianki”. Celem koncertu było kultywowanie tradycji śpiewu pieśni uwielbiających Maryję. W spotkaniu wzięło udział kilka zespołów śpiewaczych. Również wystąpił Zespół"Tremolo" działający przy Naszym Domu Pomocy Społecznej.

Nasi podopieczni pięknie zaprezentowali się w 2 pieśniach pt. „Wspaniała Matko” oraz „Jest jedno Imię”. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Dodatkowe informacje