Kronika 2012

Moja sztuka - Moje życie

VII Integracyjny przegląd akywności artystycznej w Ostrowie Lubelskim

9.11.2012

  Impreza została zorganizowana przez WTZ w Ostrowie Lubelskim. Wśród wielu gości w imprezie udział wzięły zaprzyjaźnione placówki dziennego pobytu: ŚDS w Jamach, ŚDS Lubartowie, WTZ w Kocku, WTZ w Laskach i inne.

Każda z placówek przygotowała występ charakteryzujący „Życie Kobiet”.

Grupa naszych pięciu mieszkańców przygotowała przedstawienie dotyczące dziejów kobiety na przestrzeni lat. Wszystkie występy były nagrodzone dyplomami i upominkami. Po części artystycznej odbyła się zabawa.

XIII Turniej Tenisa Stołowego Domów Pomocy Społecznej w Krasnymstawie.

24.10.2012
     Rozgrywki odbywały się w systemie pucharowym w dwóch kategoriach:

- Mężczyźni

 - Kobiety

Atmosfera podczas zawodów była bardzo napięta. Nasi mieszkańcy znakomicie rywalizowali ze swoimi przeciwnikami.W doskonałym humorze wrócili z teleturnieju przywożąc dyplomy i nagrody.

III Towarzyski Turniej Warcabowy w Lubartowie

12.09.2012

      Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Libra” i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie. Podczas rozgrywek jeden z naszych podopiecznych  zajął III miejsce. Uczestnicy turnieju byli bardzo zadowoleni. Wrócili z licznymi nagrodami.

Wyjazd do stadniny koni

21.09.2012

     W dniu 21.09.2012 zorganizowano pierwszy wyjazd do stadniny koni w Woli Wereszczyńskiej. Udział w nim wzięło 12 podopiecznych. Do jazdy udostępniono 3 konie, na których jazda sprawiała naszym mieszkańcom wielką przyjemność. Po jeździe konnej zorganizowano ciepły posiłek w postaci pieczenia kiełbasek na grillu.
Z racji tego, że hipoterapia sprawia naszym podopiecznym wielką radość wyjazdy do stadniny koni cieszą się teraz u nas wielkim powodzeniem i są często organizowane.

Biesiada Integracyjna w Kalince

05.09.2012

    Impreza została zorganizowana na świeżym powietrzu. Odbywały się tam popisy wokalne gospodarzy i zaproszonych gości z wielu placówek pomocy społecznej, liczne konkursy i zabawa taneczna.Nasi podopieczni również mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu.

Dodatkowe informacje