Kronika 2011

Wiosenne potyczki

     

Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 29 kwietnia br. po raz kolejny zorganizował III Integracyjny Turniej „Wiosenne Potyczki” 2011.  Po raz pierwszy w organizacje imprezy włączyło się Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Nasz Dom” również z Ostrowa Lubelskiego.

Imprezę uroczyście otworzył burmistrz Ostrowa pan Ryszard Smerdel.

Podobnie jak w ubiegłym roku konkurencje turniejowe podzielone zostały wg następujących  kategorii: Turniej Warcabowy, w którym uczestniczyło 16 zawodników oraz Turniej Lekkoatletyczny, w którym uczestniczyło36 zawodników z 11 placówek dla osób niepełnosprawnych z powiatu lubartowskiego, krasnostawskiego, lubelskiego, świdnickiego i bełżyckiego. Przybyli mieszkańcy domów pomocy społecznej, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy.

   

 

Czytaj więcej: Wiosenne potyczki

Bal Na Sto Par!!!!!!!!

Ostrów Lubelski „BAL NA STO PAR”

Do głównych tradycji karnawałowych należą zabawy oraz bale.
By tradycji stało się zadość, również w Ostrowie Lubelskim odbył się bal karnawałowy.

Bal karnawałowy Bal karnawałowy

25 lutego stołówka Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim zamieniła się
w przepięknie przystrojoną sale balową. Ponad 200 osób z 17 placówek pomocy społecznej województwa lubelskiego uczestniczyło w balu dla niepełnosprawnych. Imprezę zorganizował już po raz kolejny Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim , lecz w tym roku po raz pierwszy przy współpracy nowopowstałego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych „Nasz Dom”.

Impreza została zorganizowana w ciągu dnia, bo jak podkreśla Grażyna Kosmala, prezes Stowarzyszenie „Nasz Dom” - Zmierzch nie jest niezbędny do dobrej zabawy. O porze balu decydują względy praktyczne.

Czytaj więcej: Bal Na Sto Par!!!!!!!!

Podsumowanie roku 2010

Podsumowanie roku 2010

    Dnia 04 lutego 2011 roku odbyło sie w naszym Domu uroczyste spotkanie wszystkich mieszkańców, na którym ZTO dokonał podsumowania zaangazowania mieszkańców w życie i funkcjonowanie placówki. Wielu podopiecznych otrzymało stosowne dyplomy z podziękowaniami oraz nagrody rzeczowe.

    Nasi mieszkańcy bardzo aktywnie włączają się w prace na rzecz naszego Domu. Pomagaja mniej sprawnym kolegom, pomagaja utrzymac porzadek wokół posesji, wykonuja dyżury porządkowe. Starają sie godnie reprezentować naszą placówkę w srodowisku lokalnym. Wszyscy zostali poczęstowani wafelkami przygotowanymi przez dziewczęta w pracowni kulinarnej. A po południu  uczestniczyli w okolicznosciowej dyskotece. Kolejne podsumowanie za rok.

   

 

Dodatkowe informacje