Kronika 2010

Andrzejki

Zabawa andrzejkowa --- > galeria zdjęć

Andrzejki

Wyjazd do Jadwinowa

Dnia 23.09.2010r. grupa naszych mieszkańców udała się do DPS w Jadwinowie na zabawę integracyjną. Zabawa była bardzo kameralna. Oprócz gospodarzy zaproszona była tylko nasza placówka i DPS w Kocku. Odbywały się konkursy i wesołe tańce. Nasi podopieczni byli bardzo towarzyscy – zabawiali wszystkich i „zarażali” wesołością.

Wideo reportaż z imprezy:

Czytaj więcej: Wyjazd do Jadwinowa

Walentynki w DPS Rososz

Impreza walentynkowa w DPS Rososz 11 lutego 2010 roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć GALERIA ZDJĘĆ

Jarosławiec

10 - 24 września 2010

 

W dniach 10-24 września wyjechaliśmy nad morze do sanatorium Panorama Morska w malowniczej miejscości Jarosławiec.
Mimo że czasami pogoda nie dopisywała to jednak uśmiech i zadowolenie z wyjazdu nie malało.
Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach: zapraszamy do galerii zdjęć.

Jarosławiec Jarosławiec

RADOŚĆ NIE ZNA BARIER

Nie każdy może bić rekordy świata, zdobywać złote medale,
ale wszyscy powinni uprawiać sport dla zdrowia , radości i zabawy.

 

Radość Nie Zna Barier

V Miting Sportowo – Rekreacyjny „RADOŚĆ NIE ZNA BARIER” zorganizowany  29 czerwca 2010 r. przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „PRO EDUCATIO” w Ostrowie Lubelskim oraz Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim , to niepowtarzalne przeżycie dla osób niepełnosprawnych, które biorą udział w zawodach sportowych, konkursach, zajęciach rekreacyjnych i wielu innych niezapomnianych atrakcjach.

Głównym celem imprezy była mobilizacja  osób niepełnosprawnych do aktywności fizycznej.  Założenie to zostało zrealizowane, o czym świadczy ilość zawodników i kibiców. W piątej edycji spotkania integracyjnego wzięli udział mieszkańcy i  podopieczni 13 placówek pomocy społecznej z terenu województwa lubelskiego: DPS - Jadwinów, Kock, Krzesimów, Popkowice, Świdnik, Krasnystaw, Matczyn, Parczew, Ostrów Lubelski , ŚDS – Lubartów, Misericordia z Lublina,  WTZ Kock, Ostrów Lubelski.

Jak zwykle organizatorzy mogli liczyć na pomoc młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego przy Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim.

Przełamać bariery

Radość Nie Zna Barier

V Miting Sportowo –Rekreacyjny „RADOŚĆ NIE ZNA BARIER” to doskonały przykład integracji, przełamywania barier, a także lekcji wolontariatu dla młodzieży szkolnej - mówi Grażyna Kosmala, współorganizator zawodów. Planujemy nadal organizować miting cyklicznie w kolejnych latach, chcemy, by impreza z roku na rok była poszerzana o nowe formy i pomysły.

Czytaj więcej: RADOŚĆ NIE ZNA BARIER

Więcej artykułów…

  1. Wiosenne Potyczki
  2. Bal karnawałowy

Dodatkowe informacje