Kronika 2008

III TURNIEJ SPORTOWO-REKREACYJNY

26 czerwiec 2008

III TURNIEJ SPORTOWO-SPORTOWO REKREACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH POWIATU LUBARTOWSKEIGO i nie tylko...

Impreza odbyła się zgodnie z planowanym terminem w dniu 26 czerwca 2008 r nad Jeziorem Miejskim w Ostrowie Lubelskim ( początek o godz. 10.00). W spotkaniu wzięli udział podopieczni placówek pomocy społecznej  z terenu powiatu lubartowskiego. Dodatkowo gościliśmy mieszkańców z kilku zaprzyjaźnionych DPS - ów spoza powiatu.

Czytaj więcej: III TURNIEJ SPORTOWO-REKREACYJNY

Impreza integracyjna "Zawsze razem" - Matczyn

18 czerwiec 2008

W dniu 18.06.2008 odbyła się impreza integracyjna  "Zawsze razem" zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przy DPS i POW w Matczynie.

Impreza miała na cellu integrację mieszkańców w czasie  rozgrywek sportowych i zabaway. Była również możliwość skorzystania z przejażdżki konnej.

Po zakończeniu części sportowej wszyscy przeszli na obiad, następnie wręczono dyplomy i nagrody. póżniej odbyła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu. Do Domu mieszkańcy wrócili ok. godziny 1800 zmęczeni, ale zadowoleni z udanej imprezy.

Pielgrzymka do Krasnobrodu

30 maj 2008

 

Pielgrzymka rozpoczęła się msza świętą prowadzoną przez biskupa. Po mszy odbyła się procesja do kapliczki nad wodą. Tam też odbyło się przyjęcie integracyjne na którym zagrały zespół regionalny, który umilał wspólne grilowanie.

Wyjazd do DPS Jadwinów

17 czerwiec 2008

Dnia 16 czerwca b.r. 5-oro mieszkańców naszego Domu uczestniczyło w pikniku zorganizowanym przez DPS w Jadwinowie . Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00.

Opiekę nad mieszkańcami sprawował Starszy Pracownik Socjalny. W imprezie uczestniczyli podopieczni naszej placówki, mieszkanki DPS w Jadwinowie oraz podopieczni DPS w Kocku. Spotkanie umilał zespół muzyczny z Krzesimowa. W czasie zabawy tanecznej organizowano różne konkursy , a udział w nich nagradzany był słodyczami. Na początku spotkania zaproszono wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. Około godz. 16.00 był gorący posiłek złożony z bigosu i kiełbasek z grilla. Spotkanie zakończyło się o godz. 17.50. Do Ostrowa podopieczni wrócili na godz. 18.30.

"Życie jest podróżą" - DPS Kalina

23 kiwcień 2008

Dnia 23.04.08 grupa wokalna "Tremolo" uczestniczyła w Przeglądzie Twórczości Mieszkańców DPS-ów zaorganizowanym przez DPS "Kalina" w Lublinie.

Czytaj więcej: "Życie jest podróżą" - DPS Kalina

Dodatkowe informacje