Kronika 2019

RADOŚĆ NIE ZNA BARIER po raz XIV

Czytaj więcej: RADOŚĆ NIE ZNA BARIER po raz XIV

Rozgrywki piłki nożnej Seni Cup 2019

W dniach 11-13.06.2019 grupa podopiecznych z naszej placówki uczestniczyła w Rozgrywkach Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2019. Turniej odbył się w Czarnej koło Dębicy. Organizatorem były Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych . Podczas tej imprezy mogliśmy spotkać podopiecznych z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy z Matczyna , Majdanu Wielkiego i Krasnegostawu. W rozgrywkach wzięły udział 22 drużyny . Celem imprezy była integracja osób niepełnosprawnych w oparciu o zasady adaptacji, zrozumienia i szacunku oraz uświadomienie ogółowi społeczeństwa faktu, iż osoby o obnizonej sprawności intelektualnej mają również predyspozycje do uczestnictwa w sporcie. Podczas imprezy stworzono uczestnikom warunki do pokazania swoich umiejętności oraz możliwości sportowego współzawodnictwa, które jest bodźcem i stymulatorem rozwoju fizycznego.

BAL KARNAWAŁOWY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PO RAZ XIV!

 

 

BAL KARNAWAŁOWY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PO RAZ XIV!

Dnia
22.02.2019r. po raz czternasty odbył się Bal Karnawałowy dla Osób Niepełnosprawnych, który zorganizował DPS i Stowarzyszenie „Nasz Dom” w Ostrowie Lubelskim. W balu brali udział podopieczni Domów Pomocy Społecznej , Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa lubelskiego.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 11.00. Po krótkim powitaniu wszystkich gości przez dyrektora placówki pana Tadeusza Fitucha i prezesa stowarzyszenia panią Grażynę Kosmalę
Bal uroczyście otworzył
aPani Ewa Zybała- Starosta Lubartowski. Po części oficjalnej zespół Tremolo złożony z podopiecznych DPS przedstawił krótką część artystyczną, potem tylko obiad i rozpoczął się bal.Zabawę umilał nam zespół 4YOU. Parkiet sali balowej ani przez chwilę nie był pusty. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele wspaniałych wrażeń. Zostały przygotowane różne pyszności, więc każdy uczestnik podczas przerwy mógł przekąsić coś dobrego.Na balu jury wybrało spośród zaproszonych gości królów i królowe. Osoby, które podczas wspólnej zabawy wykazały się największą aktywnością, zostały ukoronowane i otrzymały upominki. Ogromną atrakcją dla wszystkich gości była zaproszona foto- budka, dzięki której każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu balu!

 

W szczególności dziękujemy sponsorom, dzięki którym po raz kolejny udało się zorganizować ta niezapomniana imprezę. Dziękujemy: pani Marzenie Gołofit i panu Grzegorzowi Kunaszewskiemu - Sieć Sklepów Medyczno Ortopedycznych „MEDICUS” z Lublina, pani Joannie Dmowskiej – Firma „CHEMEA” z Lubartowa, panu Dariuszowi Karwatowi- FHU „DARIO” z Lubartowa, panu Jarosławowi Maludze z Lubartowa, pani Dorocie Szyszko – Apteka „Nova” z Ostrowa Lubelskiego , pani Katarzynie Stachowicz – Gospodarstwo Rybackie w jedlance, panu Władysławowi Mikucewiczowi – Bank Spółdzielczy z Lubartowa, panu Sławomirowi Ziębowiczowi – FHU z Lubartowa, panu Bogdanowi Lipskiemu i Krzysztofowi Zachoszczowi – PHU „BEST” z Lubartowa, Firmie „STELLA PACK” z Lubartowa, pani Elżbiecie Caban -  Ciastkarnia „ELKA” z Leonowa, panu Łukaszowi Niewęgłowskiemu – Sklep Jubilerski z Lubartowa, panu Andrzejowi Sałackiemu, Panu Grzegorzowi Mazusiowi FH „MAZPOL” z  Lubartowa, Państwu Renacie i Tadeuszowi Harasimom-Masarnia z Ostrowa Lubelskiego, pani Elżbiebie Czabaj z Ostrowa Lubelskiego, Gminnej Spółdzielni z Ostrowa Lubelskiego, Stacji Paliw „Mariol”, Firmie Transportowej pani Bogumiły Daszczyk, panu Robertowi Jedutowi Firma Remontowo- budowlana z Lubartowa
A przede wszystkim państwu Małgorzacie i Piotrowi Usow
om za udostępnienie lokalu „Gościnne Progi”.

 


 

 

 

 

Bal karnawałowy w Świdniku

Bal rozpoczął się o godz. 12.00 uroczystym przywitaniem wszystkich gości.

Wszyscy w dobrych nastrojach bawili się przy muzyce disco.

w toku zabawy odbyły się różne konkursy, a następnie zostały wręczone nagrody.

W trakcie przerw tanecznych wszyscy goście i uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na obiad.

Po imprezie Nasi mieszkańcy wrócili do Domu w bardzo dobrych nastrojach.

Kulig 2019

Dnia 30.01.2019r. został zorganizowany Kulig, wzięło w nim udział większość mieszkańców. Na terenie DPS odbyło się ognisko oraz zabawy na śniegu. Nasi podopieczni podczas przejażdżki na saniach ciągniętych przez traktor mogli podziwiać piękno zimowej przyrody. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu bardzo zadowoleni.

zdjęcia zostały umieszczone w zakładce galeria.

 

Podkategorie

Dodatkowe informacje