O NAS

Nasz Dom umiejscowiony jest w pięknym otoczeniu Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, w miejscowości Ostrów Lubelski. Budynek i jego otoczenie jest pozbawione barier architektonicznych. Podjazdy oraz winda umożliwiają bezpieczne poruszanie się ludziom niesprawnym ruchowo. Dom został wyposażony w system przyzywowo-alarmowy oraz alarmowo-przeciwpożarowy.

Dla stu mieszkańców przygotowanych jest 50 pokoi dwuosobowych na trzech kondygnacjach. Każdy pokój posiada swój własny węzeł sanitarny z prysznicem. Na każdym piętrze jest pokój dziennego pobytu z aneksem kuchennym, sale do terapii, gabinet zabiegowo-pielęgniarski. W domu jest duża jadalnia, pomieszczenie modlitewne oraz pokój gościnny.

Nasi mieszkańcy znajdują się pod fachową opieką pielęgniarek, opiekunów, instruktorów terapii. Czynną pomocą i opieką służą również członkowie Wolontariatu powstałego przy Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim. Dom jest w pełni przygotowany, aby świadczyć usługi na rzecz swoich mieszkańców (ludzi niepełnosprawnych intelektualnie) na naprawdę wysokim poziomie.

 

Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim informuje o wolnych miejscach pobytu.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

 

Wycieczka do Lichenia_1 Dozynki_4 Otwarcie DPS_19 Turniej_21 Wroclaw_3 Dozynki_6

Dodatkowe informacje