Biwak rekreacyjno-rehabilitacyjnym w Firleju


Biwak rekreacyjno-rehabilitacyjnym w Firleju

W dniach 04-08.06.2018 r. 29 – osobowa grupa podopiecznych wraz z 4 opiekunami uczestniczyła w wyjeździe rekreacyjno-rehabilitacyjnym do Ośrodka „Wodnik” nad jeziorem Firlej. Wyjazd obejmował cztery  noclegi, od poniedziałku  do piątku, z pełnym wyżywieniem całodziennym na terenie ośrodka.
Dla podopiecznych naszej placówki, pobyt na wyjeździe to świetna forma tzw. rehabilitacji społecznej. W czasie wyjazdu niepełnosprawni uczą się zachowania w nowych miejscach, poznają je, dbają o siebie nawzajem i pomagają sobie. Już sam wyjazd to dla nich wielkie przeżycie.  Podopieczni muszą przez tych pięć dni wykazać się samodzielnością. Muszą się przygotować i częściowo sami o siebie zatroszczyć.
Wyjazd rekreacyjno-rehabilitacyjny  ma jeszcze jeden ważny aspekt. Dla wielu podopiecznych DPS- u to praktycznie jedyna możliwość wyjazdu poza dom. Nie każdy z mieszkańców placówki wyjeżdża na wakacje. Często jest tak, że kwestia braku opiekuna, uniemożliwia wyjazd.
W programie wyjazdu przewidziano m.in. zwiedzanie okolic Firleja, spacery wokół jeziora, zajęcia aktywizujące / ruchowe, muzyczne, taneczne itp./, integracyjne spotkania przy ognisku, plażowanie, kąpiele w jeziorze itp.


Marzanna Choduń
St. Terapeuta
DPS w Ostrowie Lubelskim

BIP

bip100

Copyright © Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 2015. All Rights Reserved.