Projekt " Wrzesień w siodle"


     Projekt " Wrzesień w siodle"skierowany jest do osób niepełnosprawnych intelektualnie przebywających w naszym Domu oraz w DPS w Kalince i Krzesimowie.W ramach projektu raz w tygodniu w miesiącu wrześniu 15- osobowa grupa naszych podopiecznych wraz z uczestnikami projektu z pozostałych placówek ma okazję skorzystać z zajęć hipoterapii w "Stajni Makoszka".

     "Stajnia Makoszka" położona jest na skraju Lasów Parczewskich, na mało poznanym, a niezwykle malowniczym Polesiu Lubelskim, na terenie rezerwatu biosfery Polesie Zachodnie oraz obszarze Natury 2000.

     Podczas pobytu uczestnicy projektu bardzo miło zostali przywitani przez właścicieli gospodarstwa a następnie oprowadzeni po całej stajni gdzie zapoznali się z wszystkimi zwierzętami mieszkającymi w gospodarstwie.

     Każdy z uczestników oprócz jazdy konnej miał możliwość zrelaksować się na łonie natury oraz skorzystać z wszystkich dobrodziejstw jakie właściciele stajni Makoszka nam zapewniają.. Nie brakuje zajęć ruchowych na świeżym powietrzu  oraz spacerów w pobliskim lesie. Na zakończenie zmagań każdy ma okazję posilić się przy wspólnym grillu oraz napić się ciepłej herbatki.

Dodatkowe informacje