Wiosenne potyczki

     

Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 29 kwietnia br. po raz kolejny zorganizował III Integracyjny Turniej „Wiosenne Potyczki” 2011.  Po raz pierwszy w organizacje imprezy włączyło się Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Nasz Dom” również z Ostrowa Lubelskiego.

Imprezę uroczyście otworzył burmistrz Ostrowa pan Ryszard Smerdel.

Podobnie jak w ubiegłym roku konkurencje turniejowe podzielone zostały wg następujących  kategorii: Turniej Warcabowy, w którym uczestniczyło 16 zawodników oraz Turniej Lekkoatletyczny, w którym uczestniczyło36 zawodników z 11 placówek dla osób niepełnosprawnych z powiatu lubartowskiego, krasnostawskiego, lubelskiego, świdnickiego i bełżyckiego. Przybyli mieszkańcy domów pomocy społecznej, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy.

   

 

Tego dnia Ostrów Lubelski stał się ponownie miejscem, gdzie osoby niepełnosprawne mogły potwierdzić swoje umiejętności i sprawność fizyczną. Uśmiech i radość na twarzach, a nie wynik rywalizacji sportowej były najważniejsze. I udało się: niepełnosprawni po zakończeniu imprezy opuszczali  salę w znakomitych nastrojach i udekorowane pucharami, dyplomami i upominkami.

Niepełnosprawni między innymi zmagali się w skoku w dal, slalomie hokejowym, kręglach, przewrotach i strzałach do bramki.

Impreza odbyła się w gościnnych progach Zespołu Szkół w Ostrowie. Z wielkim zapałem wszyscy brali udział w tym wydarzeniu, zarówno jako uczestnicy, jak i kibice.  Wolontariusze z ZS podopieczni pani Ewy Bunia aktywnie włączyli do pomocy przy organizacji zawodów.

W tym roku w rywalizacji sportowej najlepiej wypadły drużyny
z Krasnegostawu i Świdnika zdobywając maksymalna ilość punktów we wszystkich konkurencjach. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Lubartowa i Ostrowa Lubelskiego. Najlepszym warcabistą po długich zmaganiach myślenia logicznego okazał się Czesław Kwoka z Lublina.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają Starostwu Powiatowemu w Lubartowie i Burmistrzowi Miasta i Gminy Ostrów Lubelski za dofinansowanie imprezy.

Już w czerwcu kolejna impreza dla niepełnosprawnych - Mityng Sportowo-Rekreacyjny nad urokliwym Jeziorem Miejskim w Ostrowie Lubelskim.

Dodatkowe informacje