Bal Na Sto Par!!!!!!!!

Ostrów Lubelski „BAL NA STO PAR”

Do głównych tradycji karnawałowych należą zabawy oraz bale.
By tradycji stało się zadość, również w Ostrowie Lubelskim odbył się bal karnawałowy.

Bal karnawałowy Bal karnawałowy

25 lutego stołówka Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim zamieniła się
w przepięknie przystrojoną sale balową. Ponad 200 osób z 17 placówek pomocy społecznej województwa lubelskiego uczestniczyło w balu dla niepełnosprawnych. Imprezę zorganizował już po raz kolejny Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim , lecz w tym roku po raz pierwszy przy współpracy nowopowstałego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych „Nasz Dom”.

Impreza została zorganizowana w ciągu dnia, bo jak podkreśla Grażyna Kosmala, prezes Stowarzyszenie „Nasz Dom” - Zmierzch nie jest niezbędny do dobrej zabawy. O porze balu decydują względy praktyczne.

 

W ciągu dnia łatwiej jest choćby o transport – mówi.

 Niepełnosprawni bawili się głównie podczas tańca, były też konkursy
i poczęstunek.

 

-Konkursy karaoke bardzo się przydały, bo w ich trakcie mogliśmy odpocząć - przyznają uczestnicy balu.

- W tym czasie, kiedy osoby pełnosprawne organizują swoje bale, pragniemy, aby osoby niepełnosprawne nie pozostały na marginesie życia, by i one uczyły się wspólnego przeżywania radości. Takiemu spotkaniu sprzyja trwający obecnie okres karnawału - powiedział pan Tadeusz Fituch, dyrektor DPS W Ostrowie Lubelskim.

Zabawę uświetnił występ Grupy Artystycznej „TREMOLO”, który pod okiem terapeuty Marzanny Choduń przygotował krótka scenkę kabaretową oraz mini koncert polskich przebojów.

W organizację imprezy bardzo aktywnie włączyła się młodzież z Koła Wolontariatu, za co serdecznie dziękujemy.

- Na szczęście istnieje grono osób, na które zawsze możemy liczyć – podkreślała pani Grażyna Kosmala - W tym roku Stowarzyszenie zamierza organizować jeszcze inne imprezy, w tym wycieczki, warsztaty. Na co dzień prowadzona jest zwykła działalność na rzecz niepełnosprawnych.

ZAPRASZAMY ZA ROK!

Marzanna Weronika Choduń

Dodatkowe informacje