RADOŚĆ NIE ZNA BARIER

Nie każdy może bić rekordy świata, zdobywać złote medale,
ale wszyscy powinni uprawiać sport dla zdrowia , radości i zabawy.

 

Radość Nie Zna Barier

V Miting Sportowo – Rekreacyjny „RADOŚĆ NIE ZNA BARIER” zorganizowany  29 czerwca 2010 r. przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „PRO EDUCATIO” w Ostrowie Lubelskim oraz Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim , to niepowtarzalne przeżycie dla osób niepełnosprawnych, które biorą udział w zawodach sportowych, konkursach, zajęciach rekreacyjnych i wielu innych niezapomnianych atrakcjach.

Głównym celem imprezy była mobilizacja  osób niepełnosprawnych do aktywności fizycznej.  Założenie to zostało zrealizowane, o czym świadczy ilość zawodników i kibiców. W piątej edycji spotkania integracyjnego wzięli udział mieszkańcy i  podopieczni 13 placówek pomocy społecznej z terenu województwa lubelskiego: DPS - Jadwinów, Kock, Krzesimów, Popkowice, Świdnik, Krasnystaw, Matczyn, Parczew, Ostrów Lubelski , ŚDS – Lubartów, Misericordia z Lublina,  WTZ Kock, Ostrów Lubelski.

Jak zwykle organizatorzy mogli liczyć na pomoc młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego przy Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim.

Przełamać bariery

Radość Nie Zna Barier

V Miting Sportowo –Rekreacyjny „RADOŚĆ NIE ZNA BARIER” to doskonały przykład integracji, przełamywania barier, a także lekcji wolontariatu dla młodzieży szkolnej - mówi Grażyna Kosmala, współorganizator zawodów. Planujemy nadal organizować miting cyklicznie w kolejnych latach, chcemy, by impreza z roku na rok była poszerzana o nowe formy i pomysły.

 

Uśmiechnięte, szczęśliwe twarze ponad 200 niepełnosprawnych uczestników pokazały, że przygotowane dla nich atrakcje były strzałem
w dziesiątkę. Najważniejszy punkt programu stanowiły konkurencje lekkoatletyczne, odbywające się jak co roku nad jeziorem Miejskim
w Ostrowie Lubelskim. Zawodnicy uczestniczyli w rzucie piłeczką palantową, rzucie do celu, skoku w dal, torze przeszkód i przeciąganiu liny oraz meczu piłki plażowej.

To był wyjątkowy dzień

- Impreza połączona z wieloma dodatkowymi atrakcjami stworzyła klimat wspólnoty, łamiąc bariery mentalne i poczucie niepewności. Wolontariusze z entuzjazmem zaangażowali się w to przedsięwzięcie - mówi Ewa Bunia, opiekun Koła Wolontariatu.

- Bardzo się cieszę, że jestem tu jako wolontariuszka. Wspaniały dzień
i niepowtarzalne przeżycie  - nie ukrywa Agnieszka, uczennica ZS w Ostrowie Lubelskim, która z grupą kolegów pomagała w mitingu.

Uczestnicy mogli też wykazać się w konkursie wokalnym (karaoke). Niezapomniane emocje towarzyszyły przejażdżkom rowerami wodnymi
i motorówką po jeziorze. Dla wielu uczestników była to pierwsza taka przygoda w życiu. Organizatorzy przygotowali też biesiadę grillowaną, na której nie mogło zabraknąć słodyczy i lodów. Wszystkie placówki biorące udział w imprezie zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami.

Możliwość kontaktu tak licznej grupy osób niepełnosprawnych z różnych środowisk i miejscowości, stanowi doskonałą okazję do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni oraz możliwość obcowania z naturą, nad tym urokliwym Jeziorem Miejskim - mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim  Tadeusz Fituch.

Imprezę uświetniła obecność gości, miedzy innymi  posła Mariana Starownika i wiceburmistrza Ostrowa Lubelskiego pana  Andrzeja Buni, członków rady  powiatu lubartowskiego pana Lucjana Mileszczyka i Władysława Kowalika, przewodniczącego Rady Miejskiej w Ostrowie Lubelskim pana Leona Maleszyka,  radnego Henryka Goławskiego, dyrektora Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim Pana Ryszarda Smerdla,  dyrektora CK w Ostrowie Lubelskim  pani Iwony Drozd.

- Osoby niepełnosprawne chcą żyć normalnie. - mówi poseł Marian Starownik - Tak, jak inni ludzie pragną rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Potrzebują rozrywki i integracji z innymi niepełnosprawnymi i resztą społeczeństwa. Takie imprezy, jak miting w Ostrowie dają im tę możliwość.  Doceniam rozmach i zaangażowanie organizatorów imprezy, którzy tyle serca włożyli w jej przygotowanie już po raz piąty.

Organizatorzy składają podziękowania osobom i instytucjom , które finansowo bądź  rzeczowo wsparły inicjatywę . Dzięki ich hojności nikt nie wyjechał głodny, a  wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

- Starostwo Powiatowe w Lubartowie

- LKS Tajfun

- Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim

- UM Ostrów Lubelski

- Gospodarstwo Rybackie w Jedlance

- CK w Ostrowie Lubelskim

- Ciastkarnia „ELKA” z Leonowa

 

Marzanna Choduń

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

bip100

Copyright © Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 2015. All Rights Reserved.