Bal karnawałowy

16 luty

„Był raz bal na sto par…” – śpiewał kiedyś Jerzy Połomski i właśnie taki bal odbył się 16 lutego w Ostrowie Lubelskim.

Imprezę „walentynkowo-ostatkową” dla swoich podopiecznych, ich przyjaciół i znajomych zorganizował Dom Pomocy Społecznej. W pięknie udekorowanej Sali Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim bawiło się około 200 osób niepełnosprawnych podopiecznych placówek województwa lubelskiego. Zabawa walentynkowa ŚDS Lubartów

Jak mówią organizatorzy balu : - Jest to wielkie wydarzenie dla uczestników balu. Kiedy patrzymy na osoby niepełnosprawne, jak się bawią, jak rozmawiają ze sobą, cieszą się swoją obecnością, upewniamy się, że organizowanie takich imprez ma sens.Spotkanie otworzył dyrektor DPS w Ostrowie Lubelskim pan Tadeusz Fituch witając serdecznie wszystkich gości i dziękując licznym sponsorom, bez poparcia których trudno byłoby zorganizować bal. Bal , który stał się już tradycją. Wielu z zaproszonych mówi: - Ja na co dzień pracuję z osobami niepełnosprawnymi i wiem, że zarówno ja, jak i oni mamy już wpisane w swoim kalendarzu takie spotkanie karnawałowe w Ostrowie Lubelskim i z niecierpliwością na nie czekamy każdego roku.

Gospodarze przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek . Jedną z nich był koncert, w wykonaniu grupy wokalnej TREMOLO pod kierunkiem pani Marzanny Choduń. W trakcie występu wielu gości otrzymało kartki waletynkowe z zabawnymi wierszykami wykonane przez podopiecznych pracowni plastycznej prowadzonej przez panią Renate.Trzeba przyznać, że koncert wypadł znakomicie. Tremy u występujących niepełnosprawnych artystów nie było widać zupełnie, za to można było podziwiać wielkie zaangażowanie aktorów. Każdy z nich wkładał wiele serca w swój występ. Kolejną atrakcją był występ zespołu „Paka Woźniaka”. Zabawa zaczęła się na dobre, muzyka grała, wszyscy wyśmienicie się bawili, od czasu do czasu robiąc sobie przerwę na posiłek.

Podczas balu dzielnie spisali się wolontariusze z Koła Wolontariatu działającego przy ZS w Ostrowie Lubelskim pod opieką pani Ewy Buni. Młodzież, która na co dzień często odwiedza niepełnosprawnych pensjonariuszy w Domu, bardzo chętnie włącza się w pomoc przy organizacji różnych imprez.

Zabawa była tak udana, że bal zakończył się prawie dwie godziny po przewidzianym czasie. Celem balu było oczywiście tradycyjne zakończenie okresu karnawału, ale przede wszystkim miłe spędzenie czasu i pokazanie, że pomimo niesprawności i różnych trudności życiowych można dobrze się bawić.

Wyrazy podziękowania należą się organizatorom oraz sponsorom, dzięki którym można było przygotować obfity poczęstunek. Szczególne podziękowania dla: Powiatowego Banku Spółdzielczego z Lubartowa, Gminnej Spółdzielni „SCH” z Ostrowa Lubelskiego, Ciastkarni pani Elżbiety Caban z Leonowa, Firmy STELLA PACK z Lubartowa, Firmy DYSPOL z Dysa, Masarni Państwa Harasim z Ostrowa Lubelskiego, Apteki NOVA z Ostrowa Lubelskiego, Stacji Paliw BP z Lubartowa, Firmy MAZPOL z Lubartowa, Firmy ADVADIS S.A. z Lubartowa, Firmy DARIO z Lubartowa, Firmy MOTA-ENGIL Polska S.A. z Lubartowa, Firmy MEDICUS z Lublina, Firmy BIG MACHINERY.

Organizatorzy balu bardzo dziękują wszystkim uczestnikom tegorocznej imprezy za wspaniałą zabawę i „nieziemską atmosferę”. DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 1123 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

bip100

Copyright © Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim 2015. All Rights Reserved.