AKTUALNOŚCI

Biwak rekreacyjno-rehabilitacyjnym w Firleju


Biwak rekreacyjno-rehabilitacyjnym w Firleju

W dniach 04-08.06.2018 r. 29 – osobowa grupa podopiecznych wraz z 4 opiekunami uczestniczyła w wyjeździe rekreacyjno-rehabilitacyjnym do Ośrodka „Wodnik” nad jeziorem Firlej. Wyjazd obejmował cztery  noclegi, od poniedziałku  do piątku, z pełnym wyżywieniem całodziennym na terenie ośrodka.
Dla podopiecznych naszej placówki, pobyt na wyjeździe to świetna forma tzw. rehabilitacji społecznej. W czasie wyjazdu niepełnosprawni uczą się zachowania w nowych miejscach, poznają je, dbają o siebie nawzajem i pomagają sobie. Już sam wyjazd to dla nich wielkie przeżycie.  Podopieczni muszą przez tych pięć dni wykazać się samodzielnością. Muszą się przygotować i częściowo sami o siebie zatroszczyć.
Wyjazd rekreacyjno-rehabilitacyjny  ma jeszcze jeden ważny aspekt. Dla wielu podopiecznych DPS- u to praktycznie jedyna możliwość wyjazdu poza dom. Nie każdy z mieszkańców placówki wyjeżdża na wakacje. Często jest tak, że kwestia braku opiekuna, uniemożliwia wyjazd.
W programie wyjazdu przewidziano m.in. zwiedzanie okolic Firleja, spacery wokół jeziora, zajęcia aktywizujące / ruchowe, muzyczne, taneczne itp./, integracyjne spotkania przy ognisku, plażowanie, kąpiele w jeziorze itp.


Marzanna Choduń
St. Terapeuta
DPS w Ostrowie Lubelskim

Pielgrzymka w Pratulinie

Dnia 9 Maja 2018r. grupa mieszkańców udała się na XIX Pielgrzymkę Środowisk Pomocy Społecznej do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

Na samym początku zostaliśmy serdecznie przywitani przez Księdza Proboszcza oraz poznaliśmy historię Sanktuarium. Następnie odbyła się Procesja z Relikwiami Błogosławionych Męczenników Podlaskich i Msza Święta.

Po Eucharystii odbył się piknik integracyjny, prowadzony przez zespół muzyczny.

Wszyscy zadowoleni, w dobrych humorach wróciliśmy do placówki.

 • Pielgrzymka-1
 • Pielgrzymka-2
 • Pielgrzymka-3
 • Pielgrzymka-4
 • Pielgrzymka-5

 

 

Powitanie wiosny nad Bobrówką

Dnia 25.04.2018r Mieszkańcy wraz z Opiekunem wybrali się na imprezę integracyjną "Powitanie wiosny nad Bobrówką" zorganizowaną przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji pięknych bocianów przygotowanych przez każdą placówkę.

Po prezentacji bocianów mieszkańcy wzięli udział w różnych rozgrywkach oraz konkurencjach sportowych.

Na koniec odbył się poczęstunek z imprezą pod chmurką.

Nasi podopieczni świetnie się bawili, w bardzo dobrych humorach powróciliśmy do Domu.

Lato przyszło wiosną

Lato przyszło wiosną- czas na grilla.

Korzystając z pięknej Majowej pogody dnia 2.05.2018 zostało zorganizowane spotkanie integracyjne dla naszych mieszkańców. Przy wspólnym grillowaniu nie obyło się bez śpiewania piosenek oraz zabaw z mieszkańcami. Nasi podopieczni bardzo lubią tak spędzać czas. Zadowoleni w dobrych humorach po mile spędzonym dniu wróciliśmy do Domu.

 

 

Prace na terenie Naszego Domu.

 

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w ramach terapii zajęciowej odbyło się przy Naszym Domu sadzenie kwiatów. Przy słonecznej pogodzie wraz z mieszkańcami sadziliśmy róże, tym samym upiększając wejście do Naszego Domu. Praca na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody wywołała wśród mieszkańców wiele pozytywnych emocji takich jak odprężenie, radość, spokój oraz zainteresowanie a efektem końcowym były piękne kwiaty zdobiące nasz Dom. Mamy nadzieję, że róże na długo będą cieszyć nasze oczy swoim widokiem.

 • sadzenie kawiatów-1
 • sadzenie kawiatów-2
 • sadzenie kawiatów-3
 • sadzenie kawiatów-4
 • sadzenie kawiatów-5
 • sadzenie kawiatów-6

 

Zdjęcia zostały umieszczone w galerii.

 

 

 

Dodatkowe informacje